Ile trwa przeprowadzka?

Przeprowadzka, to nie małe wyzwanie, które najczęściej kojarzy się z długim czasem przygotowań, mozolnym transportem i ponownym, długim czasem poświęconym na ustawienie wszystkich przewiezionych rzeczy na odpowiednim miejscu. Ile trwa przeprowadzka, a ile może trwać?

Jak długo trwa proces przeprowadzania się?

Tak naprawdę, wszystko zależy od tego, jak dobrze zorganizujesz całą przeprowadzkę. W przypadku słabej organizacji, całość może zając wiele tygodni. Jeżeli jednak zaplanujesz wcześniej pakowanie przedmiotów, transport, wnoszenie i ustawianie, możesz ten czas solidnie skrócić, a przy tym oszczędzić sobie stresu, pracy i dodatkowych kosztów.

Jak zaplanować przeprowadzkę, żeby trwała krótko?

Przede wszystkim, powinnaś mieć wszystko dokładnie rozplanowane. W tym przypadku, najlepszą praktyką, jest stosowanie metody od ogółu do szczegółu. Weź zatem kartkę i długopis i zaplanuj sobie dzień, w którym chcesz spakować rzeczy do kartonów. Pomyśl o tym skąd weźmiesz odpowiednie pudła do przeprowadzki, możesz je pewnie kupić przez internet. Profesjonalne firmy przeprowadzkowe, jak np. https://fortis-przeprowadzki.pl mają zazwyczaj własne kartony. Koszt ich zakupu jest wówczas niższy i wpisany w całość kosztów przeprowadzki. Poza kartonami pomyśl o dodatkowych zabezpieczeniach na rzeczy, których nie spakujesz w kartony, lub zostaw to zmartwienie firmie przeprowadzkowej. Pamiętaj też, ze w dniu pakowania przedmiotów, zacznij od tych, które były Ci dotychczas najmniej potrzebne – to one pojadą na początku samochodu transportującego, więc zostaną wyciągnięte na końcu.

Umów się z firmą transportową, na konkretny termin po odbiór mebli, pudeł i innych rzeczy. Najlepiej załatwić to od razu, gdy tylko zapakujesz już wszystkie przedmioty. Wówczas czas, kiedy nie możesz swobodnie korzystać z własnego mienia, będzie możliwie najkrótszy. Firma odbierze Twoje rzeczy i zachowując właściwy poziom bezpieczeństwa, przewiezie je we wskazane przez Ciebie miejsce a następnie wniesie wszystko do mieszkania.

Na koniec ustaw wszystko na swoim miejscu

Jeśli masz już wszystkie swoje rzeczy w nowym lokum, to możesz przystąpić do ich ustawiania, rozpakowywania, które z pewnością zajmie Ci wiele czasu. Spokojnie, większość firm przeprowadzkowych nie zostawia klientów na pastwę losu z kartonami w domu. Firma o której wspominałem także rozpakuje, ustawi wszystkie przedmioty i meble, a na koniec posprząta po swojej pracy. Tobie zostaje tylko cieszyć się z nowego miejsca zamieszkania. Pamiętaj, że to od ciebie zależy ile czasu trwać będzie przeprowadzka. Przy dobrej organizacji, możesz zostać mistrzem sprawnej przeprowadzki. Powodzenia!

Poprzedni artykułWiosenne porządki – od czego zacząć i jak poradzić sobie z generalnym sprzątaniem?
Następny artykułZarządzanie obiegiem dokumentów w przedsiębiorstwie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj