Kuchenki indukcyjne wolnostojące – jak wybrać najlepszą?

Kuchnie indukcyjne wolnostojące to rodzaj sprzętu AGD, który jest coraz popularniejszy w gospodarstwach domowych i spotyka się go coraz częściej. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że jest bezpieczniejszy od kuchenek gazowych i elektrycznych. Dodatkowo kuchenki indukcyjne wolnostojące wyglądają bardzo nowocześnie i są bardzo komfortowe w użytkowaniu. Jeśli dodamy do tego energooszczędność kuchenki indukcyjnej, otrzymujemy urządzenie doskonałe. Planując remont kuchni lub urządzając ją od podstaw, warto postawić na najnowocześniejsze oraz najwygodniejsze rozwiązanie, jakim są kuchenki indukcyjne wolnostojące, które dodadzą kuchni charakteru. Zastanawiasz się, jaka kuchenka indukcyjna wolnostojąca jest najlepsza oraz jak w ogóle działa ten sprzęt i jakie są jego zalety? Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje na ten temat, które pozwolą Ci dokonać najlepszego wyboru.

 1. Kuchenka indukcyjna wolnostojąca – jak działa?
 2. Kuchnie indukcyjne wolnostojące  – korzyści jej posiadania
 3. Kuchenki indukcyjne wolnostojące – jak wybrać najlepszy sprzęt?
 4. Kuchenka indukcyjna wolnostojąca – do jakiej pasuje kuchni?
 5. Dla kogo sprawdzi się kuchenka indukcyjna wolnostojąca?

 kuchnie indukcyjne wolnostojące

Kuchenka indukcyjna wolnostojąca – jak działa?

Zastanawiasz się, jak działa kuchenka indukcyjna wolnostojąca? Na pewno jest ona dobrą alternatywą dla kuchenki elektrycznej oraz gazowej. Pod szklaną płytą indukcyjną zamontowane zostały cewki indukcyjne, które wytwarzają zmienne pole elektromagnetyczne, w wyniku które powstaje ciepło w naczyniu, które zostało postawione na płycie. W ten sposób dochodzi do gotowania, które odbywa się bardzo szybko, ponieważ energia elektryczna zostaje wykorzystana w 100%, precyzyjnie pod naczyniem. Reszta płyty, poza miejscem kontaktu z naczyniem, pozostaje zimna. Ważne, żeby pamiętać, że do kuchenki indukcyjnej potrzebne są specjalne garnki, tak, żeby proces gotowania indukcyjnego przebiegał całkowicie poprawnie. Kuchenki indukcyjne wolnostojące wyposażone są w piekarniki elektryczne, tak więc jeśli lubisz dużo piec, przygotujesz swoje ulubione dania w taki sam sposób jak dotychczas.

Kuchnie indukcyjne wolnostojące – korzyści jej posiadania

Kuchnie indukcyjne wolnostojące mają wiele różnych zalet. Są piękne i praktyczne. Zastanawiasz się, jakie są główne korzyści z jej posiadania?

 • energooszczędność – energia elektryczna w trakcie gotowania indukcyjnego wykorzystywana jest precyzyjnie pod naczyniem, dodatkowo po zdjęciu naczynia przestaje być wytwarzana,
 • duża wydajność – maksymalna wydajność kuchenki indukcyjnej wolnostojącej wynosi 90%, podczas kiedy tradycyjnej kuchenki gazowej tylko maksymalnie 55%,
 • bardzo krótki czas gotowania – nawet o 30% krócej w porównaniu z tradycyjnym gotowaniem,
 • bezpieczeństwo – płyta nagrzewa się tylko w miejscu bezpośredniego kontaktu z naczyniem, a dodatkowo jeśli nie będzie na niej naczynia, kuchenka indukcyjna nie uruchomi się przypadkowo,
 • łatwość czyszczenia – dbanie o czystość płyty jest bardzo łatwe, a dodatkowo jeśli coś wykipi, nie przypali się, bo płyta poza naczyniem jest zimna,
 • stylowy wygląd – kuchnie indukcyjne wolnostojące, które charakteryzują się wyjątkowym designem, nadadzą Twojej kuchni wyjątkowego charakteru i klasy,
 • kuchenka indukcyjna wolnostojąca jest bardzo łatwa do wpasowania w dostępną przestrzeń w kuchni, niezależnie od układu mebli i innych sprzętów.

Kuchenki indukcyjne wolnostojące – jak wybrać najlepszy sprzęt?

Jeśli szukasz najlepszej jakości kuchenki indukcyjnej, warto sprawdzić ofertę sprawdzonego producenta w sklepie lofra.pl. Gwarantuje to otrzymanie urządzenia o świetnym designie i doskonałych parametrach. Kuchenki indukcyjne wolnostojące, które są stylizowane na retro, wyposażone są w wygląd nawiązujący do tradycji i najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, wybierając kuchnie indukcyjne wolnostojące?

 • obecność piekarnika,
 • pojemność piekarnika,
 • klasa energetyczna urządzenia,
 • wymiary kuchenki,
 • design i estetyka wykonania,
 • kolorystyka sprzętu,
 • ilość pól grzewczych,
 • dostępne funkcje,
 • relacja jakości do ceny urządzenia – warto sprawdzić, z jakich materiałów została wykonana kuchenka i jakie ma opinie użytkowników.

Kuchenka indukcyjna wolnostojąca – do jakiej pasuje kuchni?

Do jakiej kuchni pasuje kuchenka indukcyjna wolnostojąca? Zarówno do nowoczesnej, jak i bardziej rustykalnej. Kuchenki indukcyjne wolnostojące dodają charakteru tradycyjnym pomieszczeniom i przytulności tym nowoczesnym. Na rynku dostępne są różne wymiary kuchenek indukcyjnych wolnostojących, które pozwalają dopasować urządzenie do możliwości posiadanego pomieszczenia. Wolnostojące kuchenki będą świetnie pasować do mniejszych, jak i większych kuchni, chociaż najbardziej spektakularne są największe modele.

 kuchenka indukcyjna wolnostojąca

Dla kogo sprawdzi się kuchenka indukcyjna wolnostojąca?

Kuchenka indukcyjna wolnostojąca będzie doskonała dla osób, które cenią niebanalny design i wygodę użytkowania. Tego typu kuchenka jest też energooszczędna, a więc ma bardziej zrównoważony wpływ na środowisko naturalne, zużywając dokładnie taką ilość prądu, jaka jest konieczna do gotowania. Korzyści z jej posiadania z pewnością docenią osoby, które chcą gotować smaczne potrawy, w szybki i bezpieczny sposób, w pięknej kuchni.

Poprzedni artykułJak w prosty sposób pomóc swojej firmie w przeprowadzeniu odpowiedniej rekrutacji?
Następny artykułKredyt gotówkowy czy pożyczka online? Poznaj różnicę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj