Jak w prosty sposób pomóc swojej firmie w przeprowadzeniu odpowiedniej rekrutacji?

Każdego dnia pojawiają się dziesiątki nowych ofert pracy. Czasy dużego bezrobocia, kiedy pracodawca miał mnóstwo kandydatów do wyboru mamy dawno za sobą. Dzisiaj znaleźć pracownika z odpowiednimi kwalifikacjami wcale nie jest tak prosto i dlatego nie wystarcza już umieszczenie prostej, standardowej oferty o pracę. Jeżeli chcemy, aby spłynęła do firmy spora ilość CV, to warto zastosować kilka trików, które skutecznie przyciągną kandydatów i dadzą pracodawcy większe szanse na szybkie znalezienie pożądanego pracownika. Jakie metody rekrutacji są godne zastosowania?

Innowacyjne metody rekrutacji

Początkowo ogłoszenia o pracę publikowane były w lokalnej prasie. Z czasem wszystko przeniosło się do internetu i to właśnie ogłoszenia w wersji elektronicznej są obecnie najczęściej stosowane. Choć coraz więcej pracodawców decyduje się na wsparcie rekrutacji dla firm poprzez zastosowanie dodatkowych metod. Jakich konkretnie? W dużych firmach popularna jest rekrutacja przez rekomendację, co oznacza, że pracownicy polecają daną osobę, a jeśli przepracuje ona określony czas, to polecający dostanie benefit pieniężny. Inną innowacyjną metodą jest outsourcing rekrutacji. Polega ona na tym, że rekrutacja prowadzona jest we współpracy z firmą zajmującą się doradztwem personalnym. Dla niektórych może to być zaskoczeniem, ale w dobie portali społecznościowych, również one są skutecznym narzędziem do pozyskiwania nowych pracowników. Bez wątpienia jednym z najlepszych posunięć, jakie możemy zrobić szukając kadry pracowniczej jest też agencja rekrutacyjna. Wpływ na wybór konkretnej metody ma między innymi zapotrzebowanie firmy, a także czas, w jakim chcemy znaleźć pracownika. Im krótszy czas, tym metody te powinny być bardziej zaawansowane.

Wsparcie rekrutacji dla firm i sposoby selekcji chętnych do podjęcia pracy

Podstawowym sposobem selekcji, jakiej dokonują rekruterzy jest dokładna analiza przesłanych przez kandydatów CV, a bardzo często także listów motywacyjnych. Z danych jakie się w nich znajdują można wiele wyczytać i zdobyć dużo informacji o potencjalnym pracowniku. Następnie następuje rozmowa rekrutacyjna, która w zależności od stanowiska oraz stawianych wymagań może zostać poszerzona o specjalistyczne testy, w tym testy psychologiczne czy na umiejętność posługiwania się językiem obcym… Jeżeli poszukujesz nowych pracowników i chciałbyś otrzymać profesjonalne wsparcie przy rekrutacji, to odwiedź stronę www.hrpartner.net.pl Agencja rekrutacyjna z wieloletnim doświadczeniem najlepiej zadba o skuteczny nabór.

Poprzedni artykułMonitoring pojazdów GPS. Co to jest i dlaczego warto go mieć?
Następny artykułKuchenki indukcyjne wolnostojące – jak wybrać najlepszą?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj