10 powodów by założyć pocztę firmową w G Suite

10 powodów by założyć pocztę firmową w G Suite

Już od pierwszych dni prowadzenia naszego biznesu staramy się, by każdy element nadawał firmie profesjonalny charakter. Dbamy zarówno o naszą stronę internetową, przygotowywane oferty jak również o produkty i usługi. Pośród wszystkich zadań jakie wchodzą w skład naszego wizerunku oraz to jak postrzegać będą nas przyszli kontrahenci wchodzi również jedna bardzo ważna rzecz: profesjonalna poczta firmowa.

Wysyłanie adresów z maila kowalexoferty@gmail.com nie wzbudza zaufania u odbiorcy, a tym bardziej nie jest to profesjonalne zagranie z naszej strony. Czy poczta firmowa to tylko domena w adresie? Zobaczcie 10 powodów by założyć dedykowaną skrzynkę pocztową dla waszego biznesu.

  1. Domena w adresie. Ten zabieg z pewnością pozwoli zachować profesjonalny charakter naszej firmy. Oprócz tego możemy tworzyć aliasy, które pozwolą jeszcze lepiej zarządzać firmą, ofertami jak również zadaniami pracowników. Utworzenie grupy o nazwie sklep@nazwafirmy.pl pozwoli otrzymywać ogólne zapytania dotyczące sklepu, gdzie na adres faktury@nazwafirmy.pl będą trafiać istotne maile dla całego zespołu księgowości. Oczywiście mail wysłany na jeden z powyższych trafi do tylu osób jednocześnie, ile przypiszemy do utworzonej grupy.
  1. Kalendarz do spotkań. Zintegrowany kalendarz z telefonem, laptopem i wieloma innymi urządzeniami jak również software’ami pozwoli nam zachować porządek podczas naszego dnia pracy. Otrzymywanie powiadomień, zapraszanie gości do wspólnych wydarzeń i spotkań – to wszystko może tylko i wyłącznie wpłynąć pozytywnie na jakość wykonywanej pracy oraz całokształt firmy.
  1. Komunikacja. Wielu prezesów i właścicieli firm zgodzi się z tym, że niewłaściwa komunikacja pomiędzy pracownikami to największy koszmar, który spędza sen z powiek wielu przedsiębiorczym osobom. Hangouts Chat i Meet pozwalają na prowadzenie rozmów w formie czatu jak i wideorozmowy. Nie ma znaczenia ile osób pracuje w twojej firmie, wszyscy otrzymają dostęp do tej funkcji, oraz mogą komunikować się razem w czasie rzeczywistym. 20 osób z 20 różnych miast podczas jednej wideorozmowy? Tak, to jest możliwe.
  1. Wirtualny dysk. Dzisiaj nawet kwiaciarnia potrzebuje wirtualnego dysku, który będzie pozwalał jej na otrzymywanie np. zdjęć kwiatów od kontrahentów. Pakiet G Suite oferuje przestrzeń dyskową o pojemności 30 GB lub bez limitu.
  1. Wsparcie techniczne. Nie wszyscy jesteśmy geniuszami informatyki, a nawet jeśli znamy podstawy technologii, to nie zawsze chcemy marnować na to czas. W tym wypadku warto zwrócić się o pomoc do supportu – Pakiet G Suite to polskojęzyczna pomoc w każdym przypadku.
  1. Usługa dostępna cały czas. Prowadząc biznes nie możemy sobie pozwolić na to, że dostawca poczty nagle zaoferuje nam półgodzinną aktualizację albo awarię systemu. W przypadku G Suite SLA jest na poziomie 99,9% co oznacza, że awarie i brak dostępu do poczty są niemalże nierealne.
  1. Wspólna praca nad dokumentami. Jeśli w Twojej firmie pracuje kilka osób, tworzenie plików i ich edycja powinna być możliwa dla wszystkich pracowników. Najlepiej jeśli jest to możliwe w czasie rzeczywistym.
  1. Brak reklam i spamu. W G Suite nie ma miejsca na spam i reklamy. W porównaniu do innych dostawców poczty, Google oferuje pocztę firmową pozbawioną rozpraszaczy i w pełni bezpieczną.
  1. Jedno logowanie wystarczy. Posiadając konto G Suite możemy logować do wielu serwisów i programów, bez konieczności ręcznej rejestracji. Uwierzcie, że jest to bardzo wygodne, gdy za pomocą jednego kliknięcia masz dostęp do wcześniej niedostępnych funkcji serwisu, portalu lub programu
  1. Kontrola i zarządzanie. Jako właściciel firmy powinieneś mieć kontrolę nad wszystkim co dzieje się w obrębie Twojego przedsiębiorstwa. W przypadku G Suite, Administrator może zarządzać kontami użytkowników, nadawać dostępy i tworzyć aliasy i filtry. Tego typu panel administracyjny to w pełni wystarczające centrum dowodzenia.

Jak widać profesjonalna poczta firmowa to coś więcej niż tylko dobrze wyglądający email. Jeśli chcecie przetestować pakiet G Suite to warto zarejestrować się na stronie partnera https://flyonthecloud.com/pl/g-suite/ by otrzymać pełne wsparcie i najważniejsze informacje już na samym początku.

Poprzedni artykułMikrometr – czym jest i do czego się go stosuje?
Następny artykułStrategie skutecznej e-sprzedaży

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj