Kiedy warto zdecydować się na pożyczkę na raty?

Chwilowe problemy finansowe to sytuacja, która może przytrafić się każdemu z nas. Nie zawsze też możemy liczyć na wsparcie rodziny czy przyjaciół, którzy pożyczą nam pieniądze, dlatego pożyczka w instytucji finansowej okazuje się w tym wypadku jedynym sensownym rozwiązaniem. Na rynku mamy szeroki wybór pożyczek, które różnią się nie tylko oprocentowaniem oraz prowizją, ale także terminem czy formy spłaty. Dziś podpowiemy, czym jest pożyczka na raty oraz kiedy z tego rozwiązania warto skorzystać.

Czym jest pożyczka na raty

Pożyczka na raty to nic innego jak pożyczka, której spłata rozłożona jest w czasie na kilka, kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt części spłacanych przez pożyczkodawcę zgodnie z ustalonym harmonogramem. Ratalne zobowiązania dotyczą przede wszystkim kredytów, natomiast tę formę spłaty można spotkać również w niektórych instytucjach oferujących pożyczki.

Pożyczka ratalna może uwzględniać w miesięcznych ratach zarówno odsetki, jak i prowizję. Czasem jednak prowizja płacona jest osobno, natomiast raty obejmują wyłącznie kapitał i odsetki.

Kiedy warto sięgnąć po pożyczkę na raty

Pożyczka na raty to rozwiązanie, które sprawdzi się wówczas, gdy potrzebujemy dużej kwoty pieniędzy. Tej bowiem prawdopodobnie nie będziemy w stanie spłacić jedną transzą, gdyż uzbieranie takiej kwoty w ciągu miesiąca czy dwóch będzie niemożliwe. Podział zobowiązania na raty sprawi bowiem, że będziemy mogli spłacać zadłużenie w  mniejszych transzach, które tylko częściowo obciążą nasz miesięczny budżet. W ten sposób nie odczujemy też zbyt dotkliwie obciążenia finansowego. Z kolei stosunkowo niska kwota raty sprawi, że sama pożyczka będzie dla nas dość wygodnym rozwiązaniem, które nie będzie w istotny sposób rzutowało na obniżenie jakości naszego życia.

Pożyczka na raty przez internet – czy to możliwe?

Obecnie wiele firm pożyczkowych działających w internecie ma w swojej ofercie pożyczki ratalne, dzięki czemu klienci mogą z nich skorzystać nie wychodząc z domu.

Aby ubiegać się o taką pożyczkę na raty należy wejść na stronę pożyczkodawcy, w widocznym tam kalkulatorze zaznaczyć, jaka kwota pożyczki nas interesuje oraz na ile rat chcemy rozłożyć zobowiązanie, a następnie wypełnić elektronicznie wniosek i przesłać do pożyczkodawcy. Ten zweryfikuje naszą wiarygodność i jeśli spełnimy wszystkie wymagania formalne, otrzymamy pozytywną decyzję, a kwota trafi na nasze konto w niedługim czasie. W przeciągu miesiąca będziemy musieli spłacić pierwszą ratę.

O czym pamiętać decydując się na pożyczkę na raty przez internet?

Tak jak wszystkie inne pożyczki online, tak i w przypadku tej na raty wszystkie formalności odbywają się przez internet. Oznacza to, że zarówno złożenie wniosku, jak i dalsza procedura po stronie pożyczkodawcy, nie wymaga od nas wizyty w punkcie stacjonarnym firmy, a wszystko, czego potrzebujemy do wnioskowania o pożyczkę, to urządzenie z dostępem do internetu, dowód osobisty oraz telefon. We wniosku podajemy nasze dane personalne, numer telefonu, email oraz numer konta, na który mają zostać przelane środki. Czasami pożyczkodawcy wymagają również przesłania im skanu zaświadczenia o dochodach od pracodawcy, co ma na celu potwierdzenie naszej wiarygodności finansowej.

Pamiętajmy o tym, aby wnioskując o pożyczkę na raty wybierać tylko taką kwotę, której rzeczywiście potrzebujemy. Im wyższa wartość zobowiązania, tym więcej nas będzie ono kosztowało, gdyż do rat doliczane są odsetki. Warto również rozważnie wybierać ilość rat w taki sposób, aby były one realne do spłaty i nie obciążały naszych domowych finansów w takim stopniu, byśmy nie mogli normalnie funkcjonować.

Pożyczki online na raty to doskonałe rozwiązanie finansowe dla osób, które potrzebują szybkiego wsparcia i jednocześnie, dla których kwota pożyczki nie będzie możliwa do spłaty w jednej transzy. Zawsze pamiętajmy również o tym, aby wywiązywać się z terminów spłaty poszczególnych rat, które zostały określone w harmonogramie dołączonym do umowy pożyczkowej. W ten sposób unikniemy ewentualnych kar za opóźnienia i związanego z tym stresu oraz nerwów.

Poprzedni artykułCzym jest system call center i jak dokładnie działa?
Następny artykułNawilżanie powietrza – zalety i domowe metody

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj