Najwyższe szczyty w Karkonoszach – sprawdź przed podróżą

Wybierając się w Karkonosze, musisz koniecznie poznać wcześniej wszystkie najważniejsze szczyty – i wybrać te, które zamierzasz odwiedzić. Takie przygotowanie pozwoli Ci na dokładne zaplanowanie swojej trasy górskimi szlakami i ewentualnych noclegów w schroniskach – zarówno po Polskiej, jak i Czeskiej stronie Karkonoszy.

Przygody czas zacząć

Proponujemy zacząć trasę w Szklarskiej Porębie, to z niej wychodzi szlak na Szrenicę. Szczyt znajduje się na wysokości 1362 m n.p.m. Aby do niego dotrzeć, należy udać się czerwonym szlakiem, który przechodzi przez wodospad Kamieńczyka oraz Halę Szrenicką – schronisko znajdujące się w tym miejscu daje doskonałą możliwość odpoczynku i regeneracji sił przed Szrenicą. Po około 30 minutach pieszo od Hali Szrenickiej, znajdziesz się na szczycie Szrenicy. Schronisko, które tam się znajduje oferuje miejsca noclegowe oraz posiłki wydawane od rana do wieczora. Z pewnością zauważysz, że panorama, pomimo że nie jest to najwyższy szczyt Karkonoszy, jest doskonała – wręcz zmusza do przycupnięcia na skałach i wpatrywaniu się w dal.

Łabski Szczyt

To miejsce między Szrenicą a Wielkim Szyszakiem. Jest to trzeci pod względem wysokości szczyt w polskich Karkonoszach. Trasa prowadząca na niego nie jest uciążliwa – szeroka ścieżka i utwardzona ziemia z pewnością pozwoli na skupianiu się na otaczającej przyrodzie. Jak już nacieszysz się urokami, możesz ruszać dalej w trasę – nie zbaczając ze ścieżki do kolejnego szczytu.

Wielki Szyszak

Kolejnym punktem na Twojej mapie powinien być Wielki Szyszak, który znajduje się tuż obok Śnieżnych Kotłów – wspaniałym urwiskiem, którego głębokość sięga nawet 250 metrów w dół. Sam Wielki Szyszak wznosi się na 1509 m n.p.m. i jest drugi pod względem wysokości w Karkonoszach jednakże nie ma możliwości wejścia na sam szczyt – jest to podyktowane troską o środowisko naturalne oraz występujące tam pod ścisłą ochroną porosty – które bardzo łatwo zniszczyć. Niemniej widok nawet z ciut niżej położonego szlaku z pewnością będzie równie niesamowity. Należy uważać idąc tym szlakiem, niektóre kamienie mogą się poruszyć i łatwo stracić równowagę.

Śnieżka

Numer jeden na liście najwyższych szczytów w Karkonoszach – 1602 m n.p.m.. Prowadzą na niego dwie ścieżki – łatwiejsza naokoło góry oraz trudniejsza, ale krótsza – po boku góry na sam szczyt. Piękne widoki gwarantowane – nie zapomnij zabrać ze sobą aparatu lub telefonu i selfie sticka. Kiedy już emocje opadną, proponujemy udać się ciut dalej na spacer w chmurach. Czechy stworzyły to miejsce z myślą o rodzinach z dziećmi oraz osób, które uwielbiają Karkonoską przyrodę i krajobrazy. Wybudowana wieża widokowa w Jańskich Łaźniach, mimo że nie jest górą, na pewno sprawi, że będziesz chciał do niej wracać rok w rok. Oprócz wieży w restauracji położonej poniżej tego miejsca możecie spróbować pysznych czeskich specjałów jedzeniowych. Kto jeszcze nie jadł knedliczków – niech nie przegapi okazji będąc na miejscu.

Poprzedni artykułProfesjonalny chwytak do krawężników – nieocenione wsparcie dla firm brukarskich
Następny artykułLokata progresywna, czyli zysk dla cierpliwych. Poznaj jej zalety

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj