Posadzki żywiczne kontra betonowe – co lepiej wybrać?

Inwestycja w nieruchomość to poważna decyzja. Nieistotne, czy planujesz remont mieszkania, czy firmy – wydatki prawdopodobnie poważnie uszczuplą Twój budżet i oszczędności. Warto więc poznać różnice między dostępnymi propozycjami i produktami, by wiedzieć, czym kierować się w czasie zakupu. Przedstawiamy zatem różnice między posadzkami żywicznymi i betonowymi dostępnymi w ofercie firmy Flowcrete.

Flowcrete to producent i dystrybutor wysokogatunkowych posadzek żywicznych, które podbijają serca klientów od 1994 r. Marka w ofercie posiada wiele zróżnicowanych technologii zapewniających niezawodność, wytrzymałość, estetyczny design i wsparcie posadzek betonowych. Skoro wiesz już, że masz do czynienia z profesjonalną Polską działalnością, możemy przejść do konkretów wyboru między posadzką żywiczną i betonową.

Posadzki żywiczne – ilość dostępnych technologii w ofercie Flowcrete

Stawiasz na posadzki żywiczne? W takim razie do dyspozycji masz m.in. posadzki:

 • przemysłowe,
 • antybakteryjne,
 • antystatyczne,
 • dekoracyjne,
 • parkingowe,
 • chemoodporne,
 • sportowe,
 • szybkowiążące,
 • Terazzo,
 • kamienne dywany.

Jak widać, lista jest naprawdę imponująca. Na szczęście podział technologii jest oczywisty, dlatego dopasowanie konkretnego rozwiązania do indywidualnych oczekiwań jest stosunkowo proste. Pod każdym rodzajem posadzki znajdziesz szczegółowy opis i najważniejsze informacje na temat technologii produkcji, zalet, zastosowań i zachowania w konkretnych momentach. Jest to niezwykle istotne dla przedsiębiorców, inwestorów i specjalistów odpowiedzialnych za aranżacje wnętrza, którzy mają określone potrzeby względem projektu.

Posadzki betonowe, czyli klasyka dla mniej wymagających klientów

Posadzki betonowe to raczej standardowe rozwiązanie, które może zostać wsparte przy pomocy impregnatów, środków ograniczających pylenie i preparatów poprawiających wytrzymałość warstwy użytkowej. Wyróżniamy m.in. takie propozycje jak:

 • Eucosil – ogranicza pylenie, utwardza i zagęszcza posadzki w czasie procesu polerowania.
 • EUCO Diamond Hard – zapewnia własności hydrofobowe. Gwarantuje subtelny, satynowy połysk.
 • UltraGuard – oferuje wysoki połysk i plamoodporność.

Co zatem wybrać?

Jeśli remontujesz halę lub nieruchomość, w której znajduje się posadzka betonowa, nie musisz się jej od razu pozbywać. Posiadasz możliwość efektywnej regeneracji warstwy użytkowej. Jeżeli jednak jesteś na etapie budowy i zastanawiasz się nad wyborem posadzki, żywice syntetyczne są dużo lepszym rozwiązaniem od klasycznych betonowych propozycji. Oferują one nie tylko możliwość personalizacji, ale także dobór technologii do oczekiwań i zastosowań. W ten sposób zapewnisz pracownikom, gościom, klientom lub lokatorom maksymalny poziom bezpieczeństwa i atrakcyjny design przez wiele lat.

Chcesz mieć pewność, że Twój wybór jest właściwy? Wystarczy skontaktować się ze specjalistami Flowcrete. Firma cieszy się uznaniem najbardziej wymagających klientów na rynku, dzięki czemu każdy może liczyć na kompleksowe wsparcie i odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.

Poprzedni artykułProsty sposób na ocenę widoczności strony www
Następny artykułKarta kredytowa a zdolność kredytowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj