Internet dla gracza – jak wybrać szybkie łącze?

Miłośnicy rozgrywek online potrzebują nie tylko dobrego sprzętu. Bardzo często przyczyną niepowodzenia w czasie gry jest powolne i niestabilne łącze internetowe. Dlatego tak ważne jest, by wybrać najlepszą możliwą opcję. Czym kierować się przy wyborze Internetu dla gracza?

Szybki Internet – światłowód dla gracza

Błyskawicznie działający Internet to podstawa, jeśli chcesz się cieszyć rozrywką wysokiej jakości. Obojętnie, czy grasz online z innymi graczami, czy preferujesz rozgrywkę single player, większość współczesnych gier potrzebuje naprawdę dużej ilości danych. Opóźnienia mogą sprawić, że trudno ci będzie osiągnąć zamierzone cele i cieszyć się rozgrywką.

Dlatego prędkość i przepustowość będą najważniejszymi aspektami, które decydują o wyborze Internetu. Najważniejszą z nich jest prędkość pobierania i wysyłania danych. O ile w wypadku podstawowych zastosowań sieci do przeglądania stron www, 100 -500 Mb/s może być wystarczające, o tyle w przypadku grania w gry przez Internet czy streamingu online, warto rozejrzeć się za lepszymi ofertami. Najlepszą opcją dla graczy jest wybór łącza symetrycznego, które ma taką samą prędkość pobierania, jak i wysyłania danych, przez co jest znacznie bardziej stabilne niż łącze asymetryczne. Jeśli chcesz cieszyć się rozgrywką bez zakłóceń i lagów, wybierz światłowód oparty na łączu symetrycznym, o prędkości wysyłania i pobierania danych wielokrotnie wyższej niż 1 Gb/s.

Dzięki najnowszej technologii możesz mieć tak szybki Internet. Światłowód umożliwia maksymalne zwiększenie prędkości przesyłania danych. Dzięki niemu pobieranie gier i samo granie online będzie po prostu bardziej przyjemne, zwłaszcza że światłowód jest najbardziej stabilnym łączem.

Ping w Internecie dla graczy

Dla gier online bardzo ważnym czynnikiem decydującym o jakości rozgrywki jest tak zwany ping. To czas odpowiedzi, wymiar podawany w milisekundach, który określa, po jakim czasie serwer odpowiada na nasze zapytania. Ping jest szczególnie ważny w grach online, ponieważ wpływa na płynność rozgrywki. A to ważne nie tylko dla ciebie, lecz także dla twoich współgraczy.

Dobry ping to taki, który mieści się w zakresie 20-50 ms. Im mniejszy, tym lepiej. Wartość uzależniona jest od dwóch czynników – serwera, z którym się łączysz, i łącza. O ile nad tym pierwszym nie masz kontroli, o tyle to drugie można zmienić. Im szybszy Internet, tym mniejszy ping, czyli ryzyko lagów zostaje wyeliminowane.

Stały Internet dla gracza

Nie ma nic gorszego niż brak sieci lub zakłócenia w trakcie zaciętej, rankingowej rozgrywki. Ten problem można wyeliminować, decydując się na najbardziej stabilny Internet – światłowód oparty na łączu symetrycznym.

Stabilność łącza wynika z kilku aspektów. Przede wszystkim warto wiedzieć, że światłowód nie jest podatny na działanie czynników zewnętrznych, wiatru, deszczu i tym podobnych. Dlatego pogoda nie ma żadnego wpływu na rozrywkę. Prędkość, zarówno pobierania, jak i przesyłania danych, jest w miarę równa i utrzymuje się na stałym poziomie, ale tylko w przypadku łącza symetrycznego. Dlatego właśnie najlepszym rodzajem Internetu dla graczy jest światłowód. W połączeniu z dobrym sprzętem może wynieść rozgrywkę na wyżyny przyjemności.

Poprzedni artykułKiedy warto skorzystać z usług radcy prawnego?
Następny artykułZastosowanie rur grubościennych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj