Komputery poleasingowe – zalety i wady

Osoby szukające dobrego sprzętu komputerowego z pewnością w trakcie swoich poszukiwań natkną się na ofertę sprzedaży komputerów poleasingowych. Często podchodzą do niej nieufnie, bo nie do końca wiedzą, czym się charakteryzują laptopy poleasingowe i czy warto je mieć. Zobaczmy, jakie są ich zalety i wady.

Produkty renomowanych firm

Komputery poleasingowe to w większości produkty renomowanych firm, takich jak Dell, Lenovo, Fujitsu, HP czy Apple. Zwykle są to modele z wyższej półki cenowej, a zatem charakteryzujące się nowoczesnym wyposażeniem. Ich parametry techniczne muszą bowiem spełniać wymagania korporacji zatrudniających specjalistów pracujących często na oprogramowaniu potrzebującym wysokich mocy obliczeniowych. Można zatem powiedzieć, że kupując komputery poleasingowe możemy mieć pewność, że będą to produkty o świetnych parametrach technicznych i wykonane z materiałów doskonałej jakości.

Dobre parametry techniczne w przyjaznej cenie

Drugą ważną zaletą sprzętu poleasingowego, która łączy się ze wspomnianą wyżej jakością produktu, są świetne parametry techniczne. To właśnie od nich zależy wydajność sprzętu komputerowego i to ich jakość wpływa na to, jak długo kupiony laptop będzie służył kolejnemu właścicielowi. W przypadku laptopów poleasingowych zwykle są to parametry bardzo wysokie, a jeśli porównamy je z parametrami laptopa nowego w tej samej cenie, to w tym porównaniu palmę pierwszeństwa będzie trzymał z pewnością laptop poleasingowy. Zwykle nie jest bowiem możliwe znalezienie nowego komputera o takich samych parametrach i w tej samej cenie co laptop poleasingowy.

Sprawdzony przez specjalistów

Kolejną zaletą zakupu laptopa poleasingowego jest to, że jest to produkt sprawdzony przez specjalistów, którzy udzielają na niego gwarancji. Jedynym warunkiem, aby to było możliwe, jest zakup komputera poleasingowego w firmie, która się w tym specjalizuje. Jeśli zaczniemy szukać na własną rękę, przeglądając lokalne portale ogłoszeniowe, to być może znajdziemy laptopy poleasingowe, ale na pewno nie będą to komputery, na które ktoś nam udzieli gwarancji.

Komputery poleasingowe – wady

Powyższa lista zalet komputerów poleasingowych może sugerować, że to rozwiązanie, które nie ma wad. Niestety, nikt nie jest doskonały, dlatego i w tym przypadku mogą pojawić się pewne rysy na idealnym wizerunku. Główną wadą laptopów poleasingowych jest fakt, że nie wszystkie wyglądają jak nowe. Mogą się pojawić odbarwienia obudowy czy klawiatury, rysy na ekranie czy na zewnętrznej części obudowy. Problem ten dotyczy jednak tylko niewielkiej części laptopów, dlatego rozważając zakup komputera poleasingowego nie należy się tym przejmować. Można bez problemu znaleźć laptopy poleasingowe bez uszkodzeń tego typu.

Poprzedni artykułNowy JPK zastąpi deklaracje VAT
Następny artykułZatrzaśnięte klucze w aucie to nie powód do paniki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj