Jaki wybrać program do fakturowania?

Wybór właściwego narzędzie do wystawiania faktur może być trudnym zadaniem. Przed zakupem warto zawsze przetestować (o ile to możliwe) wszystkie funkcjonalności, tak aby sprawdzić czy dane oprogramowanie będzie wykorzystywane w firmie. Niektórzy producenci oferują np. darmową wersję demonstracyjną, która pozwala posprawdzać opcje. Tak jest chociażby w przypadku firmy MEGA-TECH.

Jaki program do faktur warto sprawdzić?

Firma MEGA-TECH oferuje dwa programy do faktur: Faktura Small Business i Faktura Small Business Handel. Oprogramowania są dedykowane dla małych i średnich firm. Drugi z nich (FSBH) to rozbudowa wersja pierwszego narzędzia. Jeżeli użytkownik chce sprawdzić wszystkie opcje, jak będą wykorzystywane w firmie, wówczas można za darmo je przetestować pobierając wersję demo ze strony. Wybór dobrego programu do fakturowania nie będzie wówczas kupnem kota w worku. Przedsiębiorca sprawdzi wszystkie funkcje i zweryfikuje ich wykorzystanie w odniesieniu do własnego biznesu.

Prostota przede wszystkim

Faktura Small Business to łatwy w obsłudze i bardzo przejrzysty program do wystawiania faktur. Jego użytkownikiem może być zarówno czynny jak i i zwolniony podatnik z VAT. Takie rozwiązanie pozwala wystawiać faktury VAT i bez VAT z poziomu jednego urządzenia. Wystarczy tylko aby korzystający dostosował program do swoich potrzeb. Dodatkowo zobaczyć można w nim wiele opcji pozwalających na personalizację dokumentów: zmianę ich wyglądu, dodanie do nich własnego logo, czcionki, pieczątki czy stopki. Program umożliwia wystawianie faktur proforma, korekt, not, faktur VAT marża, uproszczonych, końcowych i wiele więcej. Narzędzie jest również dostosowane do aktualnych zmian prawnym. Bez trudu przygotuje się w nim pliki JPK czy faktur z z adnotacją o split payment.

Fakturowanie połączone z magazynem

Drugi program Faktura Small Business Handel to oferta skierowana do przedsiębiorców, którzy oprócz fakturowania posiadają zaplecze magazynowe i chcą w nim w prosty sposób zarządzać. Program pozwala oprócz wszystkich dokumentów dostępnych w programie FSB wystawić dokumenty magazynowe, sprawdzać stany towarowe, wykrywać braki i tym samym szybko przeprowadzać inwentaryzację. FSBH to wygodne oprogramowanie, które pozwoli wysyłać faktury do klientów e-mailem czy wyeksportować je do znanych programów księgowych. Zauważalna jest również funkcja kompletacji towarów. Klient otrzymuje na dokumencie sprzedaży gotowy produkt widoczny jako jedna pozycja, natomiast w programie widoczne będą zmiany stanów poszczególnych elementów wchodzących w skład kompletu.

Podejmując wybór o programie do wystawiania faktur warto przeanalizować zaproponowane przez MEGA-TECH programy. To proste i zarazem bardzo funkcjonalne narzędzia, które uproszczą pracę w firmie.

Poprzedni artykułCzego potrzebujemy do stworzenia efektywnego ogrzewania podłogowego?
Następny artykułEuropa na wyciągnięcie ręki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj