Sklepik szkolny. Dlaczego warto tu kupować?

Zdrowa żywność w sklepikach szkolnych? Hasło, które jeszcze kilka lat temu wydawało się niemożliwe, dziś jest jak najbardziej realne. Producenci prześcigają się w tworzeniu coraz to nowszych, zdrowych alternatyw dla słodyczy. Tak wyposażone sklepiki szkolne, jak najbardziej mogą być miejscem, w którym nasze pociechy znajdą coś dla siebie podczas długiej przerwy!

Dlaczego warto pozwolić dziecku na zakupy w szkolnym sklepiku?

Kto z nas w dzieciństwie nie wyczekiwał przerwy i wizyty w szkolnym sklepiku? Samodzielne zakupy to dla dzieci nie tylko ogromna frajda, ale także świetna pierwsza szkoła gospodarowania pieniędzmi i ekonomii. Pedagodzy i psycholodzy są zgodni co do tego, że warto od najmłodszych lat dawać pociechom do dyspozycji małe kwoty, by kształtować w nich odpowiedzialność i umiejętność zarządzania pieniędzmi.

Zdrowie na półkach sklepiku w szkole

Dobrze wyposażony sklepik szkolny powinien przede wszystkim zapewniać dzieciom dostęp do zdrowych, nieprzetworzonych produktów. Kanapki ze sprawdzonych składników i świeże owoce są oczywiście podstawą. Nie musimy jednak rezygnować ze słodkości – pod warunkiem, że wybierzemy te zdrowe.

Orzechy i bakalie to numer jeden, jeśli chodzi o wartościowe przekąski. Po te produkty (w rozsądnych ilościach!) śmiało mogą sięgać najmłodsi podczas szkolnych przerw. Z pewnością doskonale zastąpią chipsy czy słodkie ciastka. Dodatkowo suszone owoce, a przede wszystkim orzechy dostarczają młodemu organizmowi cennych składników wspomagających rozwój i pracę mózgu. Orzechy to nasz największy sprzymierzeniec w nauce – zawierają mnóstwo witaminy E, magnezu i kwasów omega 3, pozytywnie działających na koncentrację. Najwięcej znajdziemy ich w orzechach włoskich.

Nie jest tajemnicą, że dzieci kochają czekoladę i batony. Na szczęście rynek zdrowych przekąsek jest na tyle bogaty, że każdy miłośnik słodkości także znajdzie tutaj coś dla siebie. Rozwiązanie to np. zbożowe batony niezawierające cukru BA! Kids z dodatkiem kakao. Równie smaczną opcją są batony BA! W 99% składające się z samych owoców i orzechów. Jeśli sięgamy po czekoladę – wybierajmy wartościową i zdrowszą czekoladę gorzką. Ciekawą propozycją są także Bakaliowe Tabliczki, czyli nowość marki Bakalland. To czekolada, która w ponad 70% składa się ze zdrowych orzechów.

Jak wyposażyć szkolny sklepik?

Najprostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z platformy do hurtowych zakupów bakalii online: ebakalland.pl. W szybki, bezpieczny i wygodny sposób można zamówić za jej pośrednictwem zdrowe przekąski, które już następnego dnia roboczego mogą znaleźć się pod wskazanym adresem. Przede wszystkim mamy jednak 100% pewność pochodzenia i bezpieczeństwa produktów, co jest szczególnie ważne, gdy końcowym odbiorcą mają być najmłodsi. Wybierając bakalie z zaufanego źródła, możemy bez obaw podać je dzieciom i umieścić na półkach szkolnych sklepików.

Więcej na https://ebakalland.pl/edukacja.html

Poprzedni artykułWyjątkowe sukienki Lavard dla wyjątkowych kobiet
Następny artykułJak leczyć problem nietrzymania moczu i dbać o prawidłową higienę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj