Skąd wziąć pomysł na własną firmę?

Ciągle myślisz o tym jak bardzo masz dosyć swojego szefa? Jesteś zdania, że wszystko zrobiłbyś inaczej, tylko brak Ci pomysłu w co mógłbyś zainwestować i poświęcić swój czas?

Jeżeli nie jesteś już dziewiętnastolatkiem z głową pełną pomysłów niczym Mark Zuckerberg. Nie martw się! Poniżej podamy Ci miejsca, w których dowiesz się czegoś więc, a pod koniec-jeżeli dotrwasz- kilka pomysłów na biznes.

Gdzie szukać wskazówek?

Strony internetowe:

#1Mam biznes Strona jest niezwykle przejrzysta i zawiera masę pomysłów. Większość dotyczy Polski i Polaków. Ich pomysły na aplikacje na telefon są zadziwiające np. Aplikacja, która znajduje ci kompana do spacerów z psem. Jeżeli nie jesteś zainteresowany taki biznesem, znajdziesz też wskazówki jakie firmy „dobrze się sprzedają”

#2 Coolbusinessidea Strona jest po angielsku, ale nie przejmuj się, można wybrać „Tłumaczenie strony”. Pomysły są dodawane tam kilka razy dziennie. Dlaczego jeszcze warto tam zajrzeć? Ponieważ te pomysły nie dotyczą Polski. Możesz podejrzeć jakiś pomysł i wdrożyć go w życie w Polsce, bez obaw, że coś takiego już jest.

#3 Franczyza Platforma polskojęzyczna, która opisuje wiele firm, które poszukują franczyzobiorcy. Można na niej znaleźć wiele ciekawych kategorii np. Prawo i podatki, finanse, zarządzanie itp.

#4 Mam Startup Wiele pomysłów na własną firmę, historie startupów i masa branżowych newsów.

#5 Blog Mała Wielka Firma Blog prowadzony przez Marka Jankowskiego. Można przeczytać jego bloga, posłuchać podcastów, które są dedykowane i traktowane jako obowiązek dla każdego przedsiębiorcy. Nieważne czy dopiero zaczynasz czy już od wielu lat prowadzisz własną działalność

Gazety:

#1 miesięcznik Własny biznes Franchising-to pismo poświęcone tematyce inwestowania we własny firmę. Skierowany do osób, które szukają swojego pomysłu na własną firmę.

#2 Pierwszy milion-Forbes rekomenduje -magazyn, który nie mówi o wielkim biznesie i rynkach finansowych, tylko kierowane jest do właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw, a także osób, które chcą zacząć prowadzenie własnej działalności.

#3 Coaching Extra– magazyn nie jest typowo o biznesie, ale porusza sprawy rozwoju osobistego i zawodowego. Tłumaczy, jak oswoić stres. Jak dobrze i pozytywnie, myśleć, rozmawiać i działać.

Na każdej stronie internetowej, czy w każdej tej gazecie, każdy znajdzie coś dla siebie. Jeżeli szukasz inspiracji jest to twoje must-have! Życzymy powodzenia!

Następny artykułJak napisać dobre CV?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj