Lodówka turystyczna – czy warto kupić

lodowka turystyczna

Poważnie myślisz o zakupie lodówki turystycznej? Zima to najlepsza pora roku na takie zakupy. Decydując się na zakup poza sezonem, masz duże szanse załapać się na korzystne promocje i kupić lodówkę taniej niż wiosną czy latem. Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję, dowiedz się jakie opcje masz do wyboru.

Lodówka turystyczna na wkłady

Jest to najprostszy i najtańszy rodzaj lodówki turystycznej. Ma ona postać plastikowej skrzynki ze zdejmowanym wiekiem i obrotowym uchwytem do przenoszenia. Podwójne ścianki lodówki skrywają w sobie izolator – najczęściej granulat styropianowy. Za chłodzenie w tym rodzaju lodówki turystycznej odpowiadają specjalne wkłady chłodzące. Są one wypełnione płynem. Należy je wcześniej w zamrażarce zamrozić, a następnie włożyć do lodówki turystycznej. Im więcej wkładów umieścimy wewnątrz lodówki, tym lepsze będzie chłodzenie. Konstrukcja jest prosta i bezawaryjna, niestety nie pozbawiona wad.

Mimo że takie lodówki są najtańszymi na rynku i mają spore grono użytkowników, trudno mówić w ich przypadku o skutecznym chłodzeniu. Po pierwsze wkłady trzymają zimno tak długo, jak są zamrożone. Po drugie, ograniczają przestrzeń w lodówce, dlatego nawet w przypadku dużych lodówek turystycznych, do dyspozycji będziemy mieć zaledwie połowę lub mniej dostępnego w nich miejsca. Naszym zdaniem sprawdzają się one dość dobrze jako lodówki na kilkugodzinny piknik. Niestety zakup ich z myślą o wakacjach samochodem mija się z celem. Na takie przeznaczenie lepiej poszukać lodówki z zasilaniem.

Lodówki turystyczne samochodowe

Godnym polecenia rodzajem lodówki turystycznej jest model samochodowy, wyposażony w zasilanie 12 lub 24 V. Lodówki 12 V dedykowane są samochodom osobowym, natomiast 24 V ciężarówkom. To co je wyróżnia to wbudowany agregat chłodzący, dzięki czemu lodówka jest samowystarczalna i nie wymaga stosowania żadnych dodatkowych wkładów chłodzących. Doskonale trzyma niską temperaturę przez całą podróż, pod warunkiem że jest podłączona od zasilania. W przypadku postoju na nocleg, można ją zabrać do pokoju i podłączyć do gniazdka sieciowego 230 V.

Dlaczego warto mieć lodówkę turystyczną

Odpowiedź na to pytanie wydaje się banalnie prosta. Po to aby utrzymać swoje jedzenie i napoje w świeżości. Lodówka przydaje się nie tylko latem podczas wyjazdów na wakacje, ale może również służyć pod namiotami, na działce lub jako zapasowa lodówka w domu. Zastosowań dla niej jest naprawdę wiele i każdy z pewnością znajdzie te najlepsze dla siebie. Ile będziemy musieli zapłacić za lodówkę turystyczną? Jeżeli mowa o lodówki na wkłady, to zależnie od wielkości zapłacimy od 30 do 100 złotych. Do tego doliczyć należy wkłady – średnio od 5 do 10 złotych za sztukę. Do lodówki turystycznej na prąd będziemy musieli dołożyć więcej, bo średnio kosztują one od 500 złotych wzwyż. Mówimy tutaj o dobrej jakości lodówce z agregatem wystarczającej mocy by zapewnić skuteczne chłodzenie. Nie możesz sobie pozwolić teraz na taki wydatek? Pożyczka bez BIK jest w stanie ci pomóc, dostarczając od ręki pieniądze nie tylko na lodówkę, ale i inne przydatne wyposażenie turystyczne samochodu.

Poprzedni artykułSprawdź, na co zwrócić uwagę, zaciągając pożyczkę. 5 najważniejszych parametrów
Następny artykułRola notariusza w transakcjach kupna/sprzedaży nieruchomości

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj