Plaże Gdańsk – doskonałe miejsce na urlop

Noclegi Gdańsk Brzeźno – łódka na plaży

Nie sposób wymienić, ile zalet ma Gdańsk – noclegi blisko morza, duże europejskie miasto, w którym nie brakuje atrakcji zarówno dla turystów, jak i mieszkańców, doskonała komunikacja z innymi miejscowościami, muzea, galerie, Teatr Szekspirowski, nocne kluby na wysokim poziomie, wiele renomowanych restauracji i knajpek, w których można smacznie zjeść…

Nie ma drugiej takiej miejscowości, dlatego nie warto się zastanawiać, tylko już dziś rezerwować wakacyjne noclegi nad morzem. Gdańsk Brzeźno, Jelitkowo czy Stogi to miejsca, w których na fanów plażowania czekają komfortowe apartamenty Sun & Snow. Rygorystycznie przestrzegane są w nich wszelkie procedury związane z przeciwdziałaniem pandemii COVID-19. Trójmiasto to bardzo popularny cel wakacyjnych i weekendowych wyjazdów zarówno wśród przyjaciół, par, podróżujących w pojedynkę i całych rodzin, dlatego mimo bardzo rozbudowanej infrastruktury, trudno znaleźć Gdańsk noclegi przy plaży na ostatnią chwilę.

Jelitkowo – noclegi w Zatoce

Gdańsk to przede wszystkim morze. Nawet jeśli temperatura wody odbiega od komfortowej, podczas wakacji łatwo znaleźć śmiałków, którzy nie poddają się dyktatowi pogody i zażywają morskich kąpieli. Dla nich właśnie przygotowano aż siedem kąpielisk: Jelitkowo, Klipper (także w Jelitkowie), Brzeźno, Dom Zdrojowy Brzeźno, Stogi, Sobieszewo, Orle (oba na Wyspie Sobieszewskiej) i Świbno. Wszystkie są oczywiście strzeżone przez wykwalifikowanych ratowników, którzy dbają o to, by czas na plaży Gdańsk upływał spokojnie i bezpiecznie.

Miłośników zwierząt warto zaprosić przede wszystkim do Świbna – często pojawia się tam kolonia żyjących w Bałtyku fok. Trzeba jednak pamiętać, by nie płoszyć tych pięknych ssaków i jeśli zobaczysz je na plaży – spokojnie odejść i dać im odpocząć, ewentualnie zadzwonić ze zgłoszeniem na policję albo do fokarium.

Gdańsk Brzeźno – noclegi w pobliżu doskonałej infrastruktury

Plaże Gdańsk liczą aż 1400 metrów długości. To idealna trasa spacerowa – wędrówka brzegiem morza to doskonały sposób na spędzenie wieczoru czy poranka, kiedy teren nie jest jeszcze szczelnie wypełniony ludźmi, a przy brzegu nie taplają się dzieci. Tę samą drogę można też pokonać rowerem po ścieżkach rowerowych, które łączą wybrzeże Gdańska, Gdyni i Sopotu. Jeśli planujesz spędzić dzień poza kąpieliskiem, śmiało skorzystaj z komunikacji miejskiej. Pociągi SKM kursują po całym Pomorzu, szybko i komfortowo transportując pasażerów do wielu większych i mniejszych miejscowości. Zostaw swój samochód na parkingu pod hotelem i wybierz się na wycieczkę kolejką – bez martwienia się o to, czy będzie gdzie zaparkować, i bez stania w korkach.

Gdańsk – noclegi blisko morza i nie tylko

Być w Gdańsku i nie zobaczyć kilku atrakcji kulturalno-historycznych to jednak duże zaniedbanie. Dlatego zaplanuj chociaż pół dnia, by odwiedzić centrum miasta i zwiedzić na przykład Bazylikę Mariacką – największy ceglany kościół zbudowany w Europie, a wewnątrz – kopia słynnego Sądu ostatecznego Hansa Memlinga, którego oryginał znajduje się w zbiorach Muzeum Narodowego w Gdańsku. Warto też przejść się wśród hanzeatyckich kamieniczek przy Długim Targu, wybrać się do Europejskiego Centrum Solidarności albo trochę dalej – na Westerplatte.

Poprzedni artykułPraca zdalna – jak zorganizować, by nie zapanował chaos
Następny artykułProsty sklep internetowy – skuteczne narzędzie do zarabiania bez wychodzenia z domu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj