Oczyszczacz powietrza – smog i zanieczyszczenia w domu to przeszłość!

Dlaczego warto zainwestować w oczyszczacz powietrza? Smog, pyłki, roztocza, kurz, grzyby, bakterie i wirusy to tylko niektóre z nieczystości, z którymi na co dzień mamy do czynienia we własnych domach. Pomimo codziennego sprzątania i dbania o porządek brud, dym i zarazki przedostają się do naszych mieszkań przez drzwi, okna i wentylację. Skuteczną bronią w walce z zanieczyszczeniami są domowe oczyszczacze powietrza.

Oczyszczacz powietrza z filtrem HEPA najlepszym sojusznikiem w walce ze smogiem w domu

Chęć pozbycia się smogu z mieszkania to najczęstszy powód, dla którego decydujemy się zakupić oczyszczacz powietrza. Smog wywiera negatywny wpływ na cały nasz organizm. Jest przyczyną problemów z oddychaniem, sercem, pamięcią i koncentracją. Aby skutecznie oczyścić dom z niechcianych nieczystości, najlepiej wybrać oczyszczacz powietrza z filtrem HEPA. Filtry HEPA cechuje wysoka skuteczność usuwania zanieczyszczeń, o czym najlepiej świadczy fakt, że zostały one stworzone w Stanach Zjednoczonych na rzecz projektu Manhattan i pierwotnie miały służyć do usuwania z powietrza radioaktywnych drobinek pyłu. Filtry HEPA tworzone są z cienkich materiałów filtracyjnych z włókna szklanego oraz innych tworzyw sztucznych mających odpowiednie rozmieszczenie i wielkości włókien. Domowe oczyszczacze powietrza wyposażone w ten rodzaj filtrów eliminują zanieczyszczenia będące składnikami smogu, bakterie i wirusy, a także, co szczególnie istotne dla alergików – pyłki roślinne, grzyby, pleśń, kurz oraz sierść zwierząt.

Domowe oczyszczacze powietrza – co warto wiedzieć przed zakupem?

Co warto wiedzieć, zanim zdecydujemy się kupić oczyszczacz powietrza? Smog i nieczystości z zewnątrz to niejedyne zanieczyszczenia, jakie możemy napotkać w naszych domach. Równie często w naszych mieszkaniach unoszą się lotne związki organiczne pochodzące z farb, klejów, tapet, kosmetyków czy środków czystości oraz nieprzyjemne zapachy. Za ich eliminację odpowiada filtr węglowy. Dlatego też warto zainwestować w oczyszczacz powietrza z filtrem HEPA oraz filtrem węglowym. Oczyszczacze powietrza marki Samsung ponadto wyposażone zostały także w filtr wstępny, pozwalający na skuteczną redukcję większych cząsteczek, takich jak włosy czy sierść. Takie połączenie trzech rodzajów filtrów pozwala na usunięcie z powietrza aż 99,97% zanieczyszczeń. Oprócz urządzeń antysmogowych możemy wyróżnić również inne oczyszczacze powietrza, m.in. oczyszczacze powietrza dla alergików. Przed zakupem warto także zastanowić się, w jakim miejscu ustawimy nasze urządzenie. Ważne jest to, aby pomieszczenie, które wybierzemy, miało jak najbardziej otwartą przestrzeń. Jeśli w naszym domu znajduje się wiele pokoi, dobrym, aczkolwiek drogim rozwiązaniem byłby zakup kilku urządzeń – po jednym do każdego pokoju. Na szczęście istnieje też znacznie tańszy sposób. Niektóre modele oczyszczaczy marki Samsung zostały wyposażone w ukryte kółka lub uchwyty ułatwiające przenoszenie urządzenia. Dzięki temu możemy cieszyć się świeżym powietrzem z jednego urządzenia w każdym pomieszczeniu. Gdy mamy oczyszczacz powietrza, smog nie zrujnuje naszego zdrowia!

Już tysiące Polaków przekonały się o tym, że w mieszkaniach, w których znajduje się oczyszczacz powietrza, smog nie stanowi problemu. Dołącz do nich!

Poprzedni artykułKarta kredytowa online — na co zwrócić uwagę przy wyborze?
Następny artykułJak tanio nadać paczkę do Anglii?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj