Jak tanio nadać paczkę do Anglii?

Nasi rodacy od lat chętnie wyjeżdżają do Wielkiej Brytanii – przyciąga ich wspaniała kultura, chęć podszlifowania języka, ale także lepsze perspektywy zarobkowe. W związku z tym wielu ludzi posiada znajomych czy nawet członków rodziny na co dzień mieszkających i pracujących w Anglii. Jeżeli zaliczamy się do nich, z pewnością nie raz wysyłaliśmy już do naszych bliskich większą lub mniejszą paczkę.

Firm kurierskich dziś nie brakuje, także tych działających międzynarodowo. Skorzystanie z ich usług to jednak niejedyny sposób na szybkie i bezpiecznie przekazanie przesyłki poza granice kraju. Jak się okazuje, oferta mniejszych przewoźników bywa często znacznie bardziej atrakcyjna. Co dokładnie mamy na myśli?

Kilka słów o przewozach osobowych

Przewozy osobowe odbywające się za pośrednictwem busów zyskały sporą popularność. Dalekie podróże w komfortowych warunkach i w niedużym gronie pasażerów są cenione na tyle mocno, że z powodzeniem konkurują z transportem lotniczym oraz kolejowym, stanowiąc też doskonałą alternatywę dla korzystania z własnego samochodu. Jak powiedziała nam osoba reprezentująca firmę Beska-Travel: Większa ilość miejsca na nogi, bezpłatne WiFi, przystępna cena – to wszystko plusy, obok których nie można przejść obojętnie. Ponadto tego rodzaju przejazd posiada jeszcze jedną zaletę, znacznie odróżniającą go od wszystkich innych form komunikacji zbiorowej. Mam tu na myśli odbiór ze wskazanego miejsca, a także dowóz pod dowolny adres, czyli tak zwany serwis door-to-door.

Paczki i nie tylko

Przedsiębiorstwa specjalizujące się w przewozie osób, najczęściej świadczą także – realizowane niezależnie – usługi dostarczania przesyłek. W praktyce zwykle są to standardowych rozmiarów paczki o wadze nieprzekraczającej 25 kg, choć zdarza się też transport przedmiotów wielkogabarytowych, takich jak chociażby sprzęt AGD. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby wykorzystać busa do przeprowadzki lub też do przewiezienia towaru przeznaczonego na sprzedaż. Jak widać oferta jest bardzo elastyczna.

Szybko i bezpiecznie

Szacowany czas dostarczenia przesyłki do Anglii to 4 dni robocze, w ciągu których pakunek traktowany będzie w należyty sposób. Dzięki temu, że nie będzie ciągle przechodzić z rąk do rąk, odwiedzając po drodze kilku sortowni, możemy być pewni, że znajdujące się wewnątrz przedmioty dotrą w nienaruszonym stanie. W tym przypadku funkcjonuje rzecz jasna wspomniany wcześniej system door-to-door. Wystarczy skontaktować się z przewoźnikiem, aby we wspólnie ustalonym terminie, bezpośrednio z naszego domu pracownik firmy odebrał paczkę. Za granicą kierowca także w wyznaczonym dniu i godzinie dostarczy przesyłkę pod wybrany adres.

Wymierne oszczędności

Ostatnio wiele nauczonych doświadczeniem osób przestało korzystać z usług kurierskich czy pocztowych. Powodem jest nie tylko ogólny brak zaufania do tego rodzaju firm czy instytucji, ale także wysoka kwota, jaką trzeba zapłacić – wynikająca zresztą z niezbyt przejrzystego cennika. Z kolei wysyłanie paczek za pośrednictwem stale kursujących busów, przy wszystkich swoich wielkich zaletach, nie obciąża portfela. Cena przesyłki ważącej mniej niż 25 kg zaczyna się już bowiem od 100 zł.

Poprzedni artykułOczyszczacz powietrza – smog i zanieczyszczenia w domu to przeszłość!
Następny artykułOtwieramy firmę – jak ograniczyć koszty na starcie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj