Jak dobrze wybrać ubezpieczenie samochodu?

Większość kierowców ogranicza się do wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego. Tymczasem taka polisa zapewnia wyłącznie podstawową ochronę – zabezpiecza przed finansowymi konsekwencjami spowodowania zdarzenia drogowego. Jeśli zależy ci na naprawdę dobrym ubezpieczeniu sprawdź, co należy wziąć pod uwagę.

Ograniczanie się wyłącznie do polisy OC zwykle podyktowane jest chęcią oszczędności. Mimo że jest to wydatek planowany, często stanowi nadmierne obciążenie domowych finansów. Dlatego kierowcy idą na kompromis, ograniczając zakres ochrony ubezpieczeniowej. Czas zmienić podejście i wybrać naprawdę dobrą polisę – szczególnie, że istnieje wiele sposobów na jej sfinansowanie.

Dobre ubezpieczenie samochodu, czyli jakie?

Dobre ubezpieczenie komunikacyjne powinno spełniać wiele cech. Powinno nie tylko zapewniać finansową ochronę przed skutkami spowodowanego zdarzenia drogowego, ale również gwarantować pomoc w razie uszkodzenia własnego auta – także z własnej winy.

  • OC połączone z AC

O ile OC jest polisą obowiązkową, o tyle AC ma charakter dobrowolny. Między innymi dlatego wiele osób rezygnuje z dodatkowej ochrony. To poważny błąd – szczególnie, że polisa autocasco stanowi zabezpieczenie interesów ubezpieczającego również w sytuacji spowodowania zdarzenia z własnej winy.

Tylko OC połączone z AC daje pełną ochronę. Sprawia, że właściciel auta zabezpieczany jest nie tylko w razie wyrządzenia szkody innemu kierowcy. W ten sposób można uchronić się przed konsekwencjami kradzieży pojazdu, uszkodzenia na skutek zderzenia z innym autem, obiektem czy zwierzęciem itp.

  • Dopasowane do potrzeb kierowcy

Często podróżujesz z pasażerami? Codziennie pokonujesz setki kilometrów poza miejscem zamieszkania? Zamiast kusić los, warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie, np. NNW kierowcy i pasażerów czy assistance drogowy.

  • Niekoniecznie najtańsze

O ile w przypadku wyboru OC faktycznie można kierować się wyłącznie ceną, o tyle wybór pozostałych ubezpieczeń samochodu jest bardziej skomplikowany. W przypadku AC taniej najczęściej oznacza w okrojonym zakresie, a w przy NNW – z niską sumą ubezpieczenia.

Dobre ubezpieczenie samochodu na pewno nie będzie tanie. Musi być przede wszystkim dopasowane do zakresu ochrony. Musisz więc wcześniej określić, na czym szczególnie ci zależy. Potem trzeba porównać dostępne oferty (z tym samym zakresem) i dopiero na tym etapie można porównywać wysokość składki.

Ubezpieczenie samochodu sporo kosztuje? Sfinansuj je korzystnie

Jeżeli liczysz na szeroki zakres ochrony, musisz liczyć się ze sporym wydatkiem. Składka wcale nie musi być obciążeniem domowych finansów, jeśli skorzystasz z różnorodnych ofert finansowania.

Standardem jest płatność ubezpieczenia w dwóch ratach – co pół roku. Warto jednak iść o krok dalej, korzystając z dedykowanych produktów bankowych, np. Comfort Pay – Ubezpieczenie OC/AC na raty dostępnego w Toyota Banku. Finansowanie dostępne jest już od 500 zł i pozwala rozłożyć płatność nawet na 24 miesięczne raty.

Jakie masz z tego korzyści?

  • Pierwsza płatność zostaje odroczona – możesz przygotować domowy budżet na większy wydatek.
  • Zachowujesz płynność finansową – miesięczna rata może wynieść zaledwie kilkadziesiąt złotych.
  • Możesz ubezpieczyć samochód od wielu ryzyk.

Jeżeli zależy ci na pełnej ochronie ubezpieczeniowej, nie ograniczaj się do niezbędnego minimum. Rozszerz polisę o dodatkowe opcje – szczególnie, że możesz skorzystać z finansowania w oparciu o uproszczone procedury.

Poprzedni artykułZwiększanie efektywności produkcji – jak wykorzystywać wskaźniki wydajności?
Następny artykułTrzy powody, dla których warto skorzystać z internetowej porównywarki kurierów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj