Jesienna szaruga – jak przetrwać najkrótsze dni w roku

Jesienna szaruga, inaczej przedzimie, jest okresem przejściowym między dwoma porami ostatniej części roku. Nie dość, że dni w tym czasie są najkrótsze, to mamy jeszcze niską temperaturę, częste opady i większe niż zwykle zachmurzenie. Promienie słońca należą do rzadkości. Wiele osób, nie tylko meteopatów, odczuwa z tego powodu pogorszenie samopoczucia.

Nic dziwnego, że odczuwamy różnicę, ponieważ w przyrodzie na zewnątrz zachodzi wiele zmian. Rośliny zatrzymują swoją wegetację, zwierzęta przechodzą w sen zimowy lub zmieniają swoją dietę – czyli niewiele się dzieje.

My jednak w naszym życiu nie możemy przejść w tryb zimowy. Pracujemy tak jak wcześniej, wstajemy o tej samej godzinie i sumiennie spełniamy codzienne obowiązki, próbując przezwyciężyć słabości. Okres jesienno-zimowy to również większe prawdopodobieństwo złapania infekcji – jeśli się nam przydarzy, to znacznie obniża jakość naszego życia.

Zwróć uwagę na swoje zdrowie

W tym okresie każdy powinien zwracać większą uwagę na swoje zdrowie. Suplementy diety mogą pomóc w podratowaniu naszego systemu odpornościowego. Jeśli uda nam się utrzymać dotychczasową aktywność fizyczną, to nie tylko zadbamy o swoje zdrowie, ale również o wewnętrzną równowagę. Aspekt psychofizyczny regularnego wysiłku ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie szczególnie w tak trudnym okresie.  Podobnie kojący wpływ będzie miał regularny, odpowiedniej długości sen, który zapewni właściwą regenerację i odpoczynek.

Zadbaj o relacje

Jednym ze sposobów przezwyciężenia jesiennej chandry jest niewątpliwie kontakt z innymi ludźmi. Warto wykorzystać okazję, by wspólnie ze znajomymi spędzić wieczór lub zorganizować spotkanie poza domem. Dla tych, którzy preferują jednak więcej swobody przyda się spacer z czworonogiem. Czas spędzony z pieskiem na spacerze lub zabawie równie dobrze wpłynie na poprawę naszego nastroju. Więc załóżmy naszemu pupilowi szelki np. od BB Republic lub obrożę i mimo mniej sprzyjającej pogody spędźmy z nim trochę czasu poza domem.

Artykuł został stworzony ze wsparciem merytorycznym partnera BB Republic.

Poprzedni artykułJakie fundusze ETF są najlepsze na recesję?
Następny artykułJak stworzyć profesjonalne stoisko targowe?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj