Jakie są rodzaje dystrybutorów wody?

Czy dystrybutory wody kojarzą Ci się jedynie z dużym bańkami, które trudno ukryć w kuchni? Nowoczesne modele wyglądają zupełnie inaczej, wyróżniają się stylem, funkcjonalnością oraz dopasowaniem do indywidualnych potrzeb. Przekonaj się, jakie rodzaje są obecnie stosowane i sprawdź, czy odnajdą się w Twoim domu.

Najchętniej wybierane rodzaje dystrybutorów wody

Modele wolnostojące

Bez wątpienia to właśnie wolnostojące dystrybutory wody należą do najpopularniejszych modeli. Przede wszystkim ze względu na ich uniwersalność. W końcu możesz je wykorzystywać nie tylko w domu, ale również w przestrzeni publicznej – szkole, biurze, zakładzie produkcyjnym, a nawet w szpitalu. Jeśli nie chcesz tracić zbyt wiele miejsca w kuchni, to zdecyduj się na warianty nablatowe. Takie urządzenia są bardziej kompaktowe i dużo częściej stosowane w domach. Ich wygląd przypomina ekspres do kawy, a do tego z powodzeniem zastępują elektryczny czajnik. Dlatego, że możesz z niego nalać sobie zarówno zimną, jak i ciepłą wodę. Zwróć tylko uwagę na to, by sprzęt był dopasowany stylem do wyposażenia kuchni. Z tym zadaniem najlepiej poradzą sobie klasyczne srebrne urządzenia lub te, łączące kilka kolorów.

Dystrybutor w formie baterii

Nie potrzebujesz kolejnego urządzenia w kuchni i zależy Ci na minimalistycznym wystroju wnętrza? W takim razie ciekawym rozwiązaniem jest dystrybutor wody w formie baterii. Wtedy możesz wykorzystywać przefiltrowaną, a do tego czystą i smaczną wodę nie tylko do picia, ale również do gotowania czy mycia. To także dobra opcja, jeśli zależy Ci na ograniczeniu bakterii, które przedostają się do wody. Poza tym dystrybutor jako bateria to wygodny i prosty w montażu model. Wystarczy, że zamontujesz go do przyłączy i dopasujesz do zlewu. Oprócz tego taka bateria może mieć bardziej tradycyjny sposób działania lub naprawdę nowoczesny – wtedy masz do dyspozycji panel dotykowy. Przy jego pomocy sterujesz całym systemem.

Dystrybutory kranowe

Kolejny rodzaj dystrybutora jest stosowany przede wszystkim w kawiarniach, restauracjach lub po prostu w innych punktach gastronomicznych. Chodzi tu oczywiście o modele kranowe, przypominające swoim wyglądem urządzenia do napojów czy alkoholi. W takim przypadku możesz korzystać z przefiltrowanej wody w trakcie przygotowywania drinków, kawy, herbaty lub koktajli. To naprawdę spora oszczędność, bo nie musisz ponosić dodatkowych kosztów związanych z zakupem wody butelkowanej. Tak naprawdę takie dystrybutory dobrze prezentują się również w domu.

Poprzedni artykułCzy warto kupować oryginalne tonery do drukarki?
Następny artykułJak złożyć wniosek o kartę kredytową? Przewodnik krok po kroku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj