Co przemawia za przesyłką paletową?

Jeszcze nie tak dawno temu przesyłka paletowa kurierem była usługa zamawiana wyłącznie przez duże przedsiębiorstwa i producentów, ale obecnie dosłownie każdy może z niej skorzystać. Nie ma znaczenia to, ile palet ktoś chce wysłać, może być to nawet pojedyncza paleta. Jest to rozwiązanie skierowane dla klientów zarówno biznesowych, jak i prywatnych. Jedną z największych zalet tej usługi jest mniejsze ryzyko uszkodzenia paczki, w porównaniu z transportem tych zwykłych.

Dlaczego przesyłka paletowa kurierem to dobry wybór?

Wysłanie przesyłki paletowej kurierem wiąże się z wieloma benefitami. Pierwszym z nich będzie bezpieczeństwo. Ryzyko uszkodzenia paczki zostało ograniczone do minimum, nie trzeba martwić się o żadnego uderzające o siebie ani spadające przesyłki. Wszystko, co związane z sortownią i transportem wykonywane jest ręcznie, przez co paczka dociera do odbiorcy w należytym stanie. Paleta zostaje prawidłowo zapakowana, a znajdujące się na niej towary nie stykają się z innymi. Ponadto palet się nie piętruje, co również wpływa na bezpieczeństwo.

Jeśli chcemy mieć pewność co do tego, że nasza przesyłka została na pewno dostarczona, warto wysłać ją paletą przez sprawdzonego kuriera, który cieszy się renomą. Niezaprzeczalną zaleta takiego rozwiązania jest brak jakichkolwiek ograniczeń, bo z łatwością można pomieścić przeróżne towary na powierzchni mającej wymiary 120x80x180 cm. Nie trzeba zaprzątać sobie głowy osobnym pakowaniem każdej paczki, wystarczy położyć je na palecie, po czym dobrze zabezpieczyć z zewnątrz streczem i gotowe. Dla pewności można też użyć linki lub sznurka, obwiązując ofoliowaną paletę. Istotne będzie to, aby żaden element nie wystawał poza obrys palety, co zwiększy bezpieczeństwo i pozwoli uniknąć zbędnych kosztów.

Co jeszcze przemawia za wysyłaniem palet kurierem?

Mogłoby się wydawać, że przesyłka paletowa kurierem będzie kosztowną usługą, ale w praktyce zwykle wygląda to inaczej. Można wręcz spodziewać się niższego kosztu transportu. Dotyczy to wysyłki więcej niż dwóch paczek, towarów wielkogabarytowych i ciężkich. W takich sytuacjach paleta kurierem będzie zdecydowanie bardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Jeżeli chcesz znaleźć najkorzystniejszą ofertę skorzystaj z usług firmy Kuriernet – https://www.kuriernet.pl/. Warto też mieć na uwadze to, że czasami koniecznością jest wysłanie towaru paletą, co dotyczy dużego sprzętu, sypkich materiałów budowlanych, przedmiotów o wadze powyżej 50 cm lub o niestandardowych wymiarach. Usługa wysyłania palet kurierem obowiązuje nie tylko na terenie kraju, ale można też nadać przesyłkę za granicę. Wiele firm kurierskich ma w swojej ofercie transport międzynarodowy.

Poprzedni artykułOrganizacja konferencji – o czym należy pamiętać?
Następny artykułSymbolika szafiru i jego zastosowanie w jubilerstwie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj