Analiza przedwdrożeniowa – dlaczego warto zlecić ją profesjonalistom?

Trudno o wdrożenie precyzyjnie dopasowanego do potrzeb przedsiębiorstwa systemu ERP bez przeprowadzania dokładnej analizy przedwdrożeniowej. Audyt przedwdrożeniowy umożliwia lepsze poznanie realnych potrzeb i ograniczeń firmy w zakresie systemu informatycznego, a także uzyskanie dokładniejszej wyceny wdrożenia.

Analiza przedwdrożeniowa ogranicza ryzyko “przepalenia” budżetu i zwiększa szansę uzyskania planowanych celów biznesowych

Odpowiednio przeprowadzona analiza przedwdrożeniowa jest jednym z ważniejszych etapów wdrażania systemu ERP w przedsiębiorstwie. Audyt opiera się przede wszystkim na prawidłowym przeanalizowaniu potrzeb firmy w zakresie oprogramowania, przebadaniu procesów organizacyjnych oraz sposobów przepływu informacji. Analiza ma na celu zdefiniowanie wymagań, ograniczeń i możliwości firmy w zakresie IT, a także jej predyspozycji do późniejszego skalowania rozwiązania wraz z rozwojem przedsiębiorstwa.

Działania wchodzące w skład audytu pozwalają przygotować o wiele bardziej indywidualną ofertę zawierającą rozwiązania możliwie najbardziej dostosowane do specyfiki przedsiębiorstwa. Tym samym analiza przedwdrożeniowa diametralnie zwiększa szansę na uzyskanie realnych efektów biznesowych, ogranicza ryzyko przepalenia budżetu operacyjnego i inwestycyjnego, a także może przyczynić się do przyspieszenia zwrotu z inwestycji w system ERP.

Jak należy przeprowadzać analizę przedwdrożeniową?

Niezwykle istotne jest, aby analiza przedwdrożeniowa procesów w firmie opierała się na realnej i rzeczywistej ocenie sytuacji oraz potrzeb biznesowych po stronie przedsiębiorstwa. Odczucia i subiektywne obserwacje powinny być zastąpione mierzalnymi danymi, faktami oraz konkretnymi wynikami firmy w poszczególnych obszarach funkcjonowania biznesu – konieczne jest uzyskanie niezależnej opinii.. Z tego też względu warto zatrudnić zewnętrznego dostawcę rozwiązań IT, który dokona oceny zadań, uprawnień, obiegu informacji i dokumentów, a następnie zaproponuje optymalne, dostosowane do specyfiki i potrzeb firmy rozwiązania – np. firmę Nav24.pl. Świeże spojrzenie z zewnątrz znacząco sprzyja uzyskaniu realnych i faktycznych wyników podczas analizy przedwdrożeniowej.

Słowem podsumowania

Przeprowadzając gruntowną analizę przedwdrożeniową, firma uzyskuje pełne informacje z zakresu identyfikacji i opisu procesów, rekomendacje dotyczące zakresu funkcjonalności systemu ERP, określone cele biznesowe i oczekiwane korzyści uzyskane dzięki wdrożeniu, dokładny harmonogram wdrożenia oraz precyzyjne i transparentne koszty. A wszystko to jeszcze przed rozpoczęciem właściwych prac wdrożeniowych.

Poprzedni artykułObrazy na płótnie – 3 sposoby na dopełnienie aranżacji za ich pomocą
Następny artykułPlatforma internetowa – od czego zacząć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj