Zmiana pracy – jakie mamy możliwości?

Mimo że wciąż spora część z nas ma w swoim otoczeniu osoby, które na jednym stanowisku potrafiły przepracować całe swoje zawodowe życie, obecnie tendencje znacząco się zmieniają. Obecnie w jednym miejscu pracujemy zazwyczaj od 3 do 5 lat.

1.Odkrycie nowej branży

2.Skorzystanie z rad specjalistów

Dawniej, kiedy dominował rynek pracodawcy, ludzie bardzo przywiązywali się do swojego miejsca pracy, wierząc, że być może nigdy nie uda im się trafić lepiej. Dzisiejsze tendencje na rynku pracy są zgoła odmienne. Lubimy próbować nowych rzeczy, dlatego częściej zmieniamy pracę. Jakie mamy możliwości kiedy szukamy dla siebie nowych wyzwań?

Odkrycie nowej branży

Inną coraz bardziej powszechną praktyką jest przebranżowienie. Wielu z nas, zwłaszcza wysoko wykwalifikowaniu specjaliści, nie wyobraża sobie porzucenia dotychczasowego zawodu. Skoro włożyliśmy tyle wysiłku w edukację i zebranie niezbędnego doświadczenia, jaki sens ma mieć zaczynanie wszystkiego od nowa? Oczywiście wątpliwości może być wiele, jednak statystyki na całym świecie pokazują, że chęć nauki, poznania czegoś nowego coraz częściej przeważa i nawet fachowcy decydują się na rolę nowicjusza w nieznanym dotąd sektorze gospodarki. Na początku trend ten dotyczył głównie pracowników olbrzymich korporacji, gdzie intensywność pracy nie pozwalała na myślenie o niczym innym niż obowiązki zawodowe. Wtedy nawet menadżerowie wyższego stopnia mówili sobie „dość” i rozpoczynali zupełnie nowy rozdział w swoim życiu. A nowa branża może odkryć przed nami zupełnie nowe emocje, a także sprawić, że praca stanie się naszą pasją, co oznacza złoty środek na drodze do szczęścia.

Skorzystanie z rad specjalistów

Jeśli jesteśmy w trakcie zmiany pracy, warto przedyskutować decyzję o nowym zatrudnieniu z kimś, kto może spojrzeć na naszą sytuację z boku. Bliscy często nie potrafią być w takiej sytuacji obiektywni, a do tego czasami nie przechodzą im przez gardło słowa ewentualnej konstruktywnej krytyki. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalistów. I nie chodzi tylko o krótki test u doradcy zawodowego, ale kompleksowe zadbanie o nas jako pracowników. Taki program wsparcia to outpacement, z którego często korzystają również firmy zmuszone do zwolnień grupowych. Jego głównym założeniem jest płynna zmiana pracy zarówno dla pojedynczych osób, jak i całych grup zwolnionych pracowników. – Działania ouplacementowe obejmują m.in. konsultacje ze specjalistami, zajmującymi się doradztwem zawodowym, przybliżenie aktualnej sytuacji na rynku pracy czy seminaria, pomagające odnaleźć się w tej niełatwej życiowej sytuacji – wyjaśnia ekspert https://outplacementkalkulator.pl/.

Poprzedni artykułKredyt gotówkowy. Co warto o nim wiedzieć?
Następny artykułJak wybrać dobry rachunek osobisty lub pożyczkę? Porady dla klientów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj