Jak znaleźć wymarzone nowe mieszkanie?

Mieszkanie z rynku pierwotnego to marzenie nie tylko osób młodych, które dopiero wchodzą w życie. Niekiedy nawet rodziny z dziećmi przez lata decydują się na wynajem lub mieszkanie z innymi członkami rodziny, by odłożyć pieniądze na zakup nowego lokum.

Nawet jeżeli mamy sprecyzowane oczekiwania co do naszego mieszkania, może być trudno je znaleźć, szczególnie, że obecnie wybór deweloperów jest bardzo duży i wbrew pozorom to może nie być ułatwieniem. Nowe mieszkania we Wrocławiu powstają jak grzyby po deszczu w różnych lokalizacjach. Jak można sobie pomóc, by skutecznie znaleźć wymarzone mieszkanie?

Z pośrednikiem czy bez?

Jedną z form wsparcia w szukaniu mieszkania na rynku pierwotnym może być biuro nieruchomości. Takie biuro może nam pomóc zorientować się, co oferują deweloperzy w Poznaniu i okolicach, o których informacje można znaleźć na stronie: https://www.dopoznania.pl/deweloperzy/wielkopolskie-poznan-i-okolice. Zaletą korzystania z usług pośrednika jest na pewno oszczędność czasu. Wystarczy tylko określić mu, czego dokładnie poszukujemy i jakie wymogi powinno spełniać nowe mieszkanie. Agent całą pracę wykona za nas. Dodatkowo nie musimy się także martwić o żadne formalności, których załatwianie przy zakupie mieszkania jest zazwyczaj dość stresujące. Biuro nieruchomości załatwi to za nas, przy okazji negocjując cenę, jeżeli oczywiście będzie to możliwe. Z kolei szukanie mieszkania bez pośrednika to oszczędność, ale trzeba nastawić się, że zajmie więcej czasu i będzie wymagało sporego zaangażowania.

Jaką umowę podpisać z pośrednikiem?

Przed rozpoczęciem współpracy z biurem pośrednictwa handlu nieruchomościami zawsze należy podpisać umowę przedwstępną. Trzeba ją uważnie przeczytać, ponieważ może ona mieć zapisy nie zawsze dla nas korzystne. Na przykład, czy zgadzamy się, by określone biuro nieruchomości pracowało dla nas na wyłączność? W takim wypadku nie będziemy mogli już równolegle zatrudnić innych agencji. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest taka umowa, które nie precyzuje wyłączności. Dzięki temu kilka firm będzie zaangażowanych w poszukiwanie lokum, zaś prowizję dostanie tylko ta, której finalnie uda się to zrobić. To zdecydowanie korzystniejsze rozwiązanie dla klienta i sposób na to, by znaleźć wymarzony obiekt znacznie szybciej.

Korzystanie z portali prezentujących oferty deweloperów

Obecnie w sieci powstaje wiele baz deweloperów, dzięki którym można być na bieżąco z inwestycjami, które są w toku lub mają być rozpoczęte. Takie portale pozwalają łatwo znaleźć wymarzone mieszkanie. Wystarczy tylko wypełnić formularz na stronie, czyli wpisać wszystkie parametry mieszkania, między innymi takie jak metraż i lokalizacja, a także cena. Wszystkie propozycje pasujące do wyników wyszukiwania pojawią się na stronie. Taka pomoc jest darmowa, chociaż oczywiście korzystanie z tego typu portali wymaga zaangażowania sporej ilości czasu, podobnie jak śledzenie stron konkretnych deweloperów, z czego również chętnie korzystają osoby, które w najbliższym czasie zamierzają zainwestować w nowe mieszkanie.

Poprzedni artykułPopularne metody uzdatniania wody – co warto o nich wiedzieć?
Następny artykułCzym charakteryzują się księgi wieczyste?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj