Comarch nie zwalnia tempa i udostępnił udoskonaloną wersję programu księgowego ERP Optima

Podczas gdy znaczna część firm zmuszona jest do wyhamowania swojej aktywności biznesowej – z uwagi na obostrzenia epidemiczne, krakowski Comarch nie zwalnia tempa i nadal pracuje pełną parą. Spod ręki tego znanego przedsiębiorstwa z branży IT, wyszedł przed laty m.in. ceniony program księgowy Comarch ERP Optima. Dynamicznie zmieniające się uwarunkowania prawno-podatkowe – wymuszają szybkie dostosowywanie funkcjonalności oprogramowania do bieżących przepisów.

Oprócz obligatoryjnych aktualizacji Comarch ERP Optima bacznie wsłuchuje się również w głosy samych użytkowników i nieustannie stara się ulepszać swój produkt. Konsekwencją obu tych czynników i okoliczności, jest wypuszczenie niedawno kolejnej aktualizacji ERP Optima, w której znalazło się prawie 130 nowości, udogodnień oraz elementów podnoszących wydajność programu. Co nowego można znaleźć w wersji Optimy 2021.0.1 i w jakich obszarach dodatkowo wspomoże ona biura rachunkowe i księgowych?

Zmiany w programie księgowym Comarch ERP Optima 2021.0.1 podyktowane nowymi przepisami

W połowie listopada 2020 roku, programiści systemu księgowego ERP Optima wzbogacili nową wersję o możliwość naliczania deklaracji VAT-8 i VAT-9 na zaktualizowanych formularzach. Zmiana dotyczy okresu od października br. i posiada opcję wydruku oraz eksportu do systemu e-Deklaracje. Jak poinformował nas Tomasz Rejmer z firmy eITC.online – zajmującej się wdrożeniami Optimy oraz funkcjonalnych schematów księgowych, zmiany pojawiły się również w obszarze pliku JPK_V7. –Program księgowy Comarch ERP Optima w wersji 2021.0.1 umożliwia ponadto uzupełnianie kodów dedykowanych dla pliku JPK_V7 na formularzu kategorii i jednocześnie przenoszenia ich na dokument w rejestrze VAT – zauważył właściciel eITC.online.

Jakie funkcjonalności i ulepszenia czekają na użytkowników nowej Optimy?

Comarch pozostaje w stałym kontakcie z użytkownikami oraz partnerami wdrażającymi oprogramowanie ERP Optima, jak np. eITC.online, którego szef ma dodatkowo wykształcenie i doświadczenie księgowe. Dzięki temu, do firmy na bieżąco spływają więc sugestie w zakresie zmian, które pomagają udoskonalać funkcjonalność programu. W ramach nowości dla Comarch ERP Optima 2021.0.1, na szczególną uwagę zasługują m.in.:

  • opcja importowania numerów rachunków bankowych kontrahentów z wykazu podatników VAT (tzw. biała lista),
  • umożliwienie dodawania wzorcowych schematów księgowych,
  • możliwość seryjnego dodawania wewnętrznych dokumentów czy formy i terminu zapłaty,
  • wprowadzenie opcji wydruku struktury wiekowej dla rozrachunków,
  • opcja ujawnienia w historii zatrudnienia danych na temat okresów niewliczonych do stażu pracy.

– Dobrym rozwiązaniem, jakie pojawiło się w nowej odsłonie Optimy, jest też możliwość kopiowania ustawień opracowanych dla innej firmy. Pozwala to np. biurom rachunkowych, obsługującym wielu klientów – zaoszczędzić mnóstwo czasu. Oczywiście ostateczna konfiguracja systemu i tak odbywa się pod indywidualne preferencje oraz specyfikę danej firmy, ale dzięki tej funkcjonalności – można przyspieszyć tworzenie kompletu nowych ustawień – T. Rejmer z eITC.online uzupełnia informacje na temat nowych możliwości Comarch ERP Optima.

Poprzedni artykułCzym charakteryzują się księgi wieczyste?
Następny artykułRodzaje kombinezonów strażackich – pełne przygotowanie do akcji ratowniczej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj