Szklarska Poręba – noclegi i apartamenty w górach dla rodzin z dziećmi

Noclegi Szklarska Poręba – widok na ulicę w Szklarskiej Porębie

Interesują Cię apartamenty w górach, ale ważna jest dla Ciebie jakość, jaką oferują takie noclegi? Szklarska Poręba to strzał w dziesiątkę! Ta miejscowość położona na pograniczu Gór Izerskich i Karkonoszy słynie z pięknych krajobrazów, a w jej pobliżu zlokalizowane są dwa słynne wodospady – Szklarki i Kamieńczyk. Komfortowy apartament Szklarska Poręba znajdziesz bez problemu i doskonale sprawdzi się on jako miejsce wypoczynku dla rodziny z dziećmi. Funkcjonuje tam bowiem wiele atrakcji przeznaczonych dla turystów – tych młodszych i starszych. Sprawdź jakie!

Szklarska Poręba – noclegi w górach w popularnym od lat kurorcie

Historia Szklarskiej Poręby – jak sama nazwa wskazuje – związana jest z produkcją szkła. Już w XIV wieku na terenach tych funkcjonowała huta. Do produkcji szkła były potrzebne duże ilości drewna, więc karczowano okoliczne lasy i w miejscach tych powstawały osady. Tereny Karkonoszy przez wieki przyciągały też poszukiwaczy złota, srebra i szlachetnych kamieni, w czym specjalizowali się zwłaszcza podróżnicy z Europy Zachodniej, zwani Walończykami. Odcisnęli oni duże piętno na historii, kulturze i mistycyzmie, jaki związany jest po dziś dzień z Karkonoszami.

Obecnie Szklarska Poręba to przede wszystkim miejscowość turystyczna. Latem odwiedzają ją miłośnicy górskich wędrówek, zimą na noclegi w górach decydują się głównie fani jazdy na nartach oraz snowboardzie. Szklarska apartament to także ciekawy sposób na spędzenie urlopu z dziećmi – najmłodsi turyści na pewno nie będą się tam nudzić.

Apartamenty Szklarska Poręba – noclegi tanio, a dobrze!

W pierwszej kolejności warto podkreślić bogatą bazę noclegową w Szklarskiej Porębie. Można tam spędzić urlop w komfortowych miejscach, takich jak apartamenty Szklarska Poręba. W chętnie wybieranej ofercie znajdują się m.in. obiekty Sun & Snow Resorts lub Sun & Snow Resorts II, zapewniające najwyższą wygodę wypoczynku w doskonałych warunkach. Warto podkreślić, że można tu znaleźć stosunkowo tanio noclegi – Szklarska jest relatywnie tańsza niż większe górskie kurorty.

Jeśli komuś bardziej niż na wędrówkach po górach zależy na poznaniu miasteczka, warto sprawdzić lokalizację apartamentów w rejonie głównych atrakcji samej Szklarskiej Poręby. Noclegi centrum pozwolą krótkim spacerem zwiedzić najważniejsze z nich – bez nadmiernego nadwyrężania swoich sił. I na koniec jeszcze ważna informacja dla rodzin z dziećmi planującymi wizytę w Szklarskiej Porębie. Noclegi z bonem turystycznym są dalej honorowane w większości tamtejszych apartamentów, hoteli i kwater – a to pozwala zorganizować rodzinny wyjazd jeszcze taniej!

Apartament Szklarska Poręba – co robić z dziećmi?

Gdy uda się już znaleźć dopasowane do potrzeb rodziny apartamenty w Szklarskiej, przychodzi czas na wycieczki, spacery i zwiedzanie. A przyznać trzeba, że w najbliższych jej okolicach jest naprawdę wiele miejsc przeznaczonych typowo dla najmłodszych turystów. Z myślą o dzieciach w mieście i na pobliskich górskich szlakach zorganizowanych został Magiczny Szlak Ducha Gór, czyli wyjątkowa gra terenowa. W 17 punktach na szlaku na granitowych głazach są wyryte tajemnicze symbole. Dzieci mają za zadanie odrysować je w otrzymywanej w miejscowej Informacji Turystycznej księdze skarbów. Gdy uda się odnaleźć wszystkie 17 miejsc, dziecko otrzymuje „Certyfikat odkrywcy” i niespodziankę.

Ciekawym miejscem do odwiedzenia na Magicznym Szlaku Ducha Gór jest Leśna Huta – można tam wziąć udział w warsztatach zdobienia szkła. Dzieciom bardzo podoba się Żelazny Tygiel Waloński – osada wspomnianych wcześniej Walończyków, gdzie można się przyjrzeć, jak pracuje warsztat tkacki i jubilerski, a także wziąć udział w poszukiwaniach ukrytej na terenie osady skrzyni ze skarbami. Obok jednego z najważniejszych zabytków Szklarskiej Poręby – domu Carla i Gerharta Hauptmannów – urządzony jest natomiast Ogród Ducha Gór, w którym można spacerować wytyczonymi ścieżkami górskimi, a także zwiedzać domki tematyczne: Chatę Rzepichy Zielarski, Chatę Skrzata, Chatę Tajemną oraz Chatę Wodnika Pożytecznego.

Szklarska Poręba – noclegi: centrum rozrywek dla najmłodszych!

Noclegi Szklarska Poręba to również doskonała okazja, by udać się z dziećmi do jednego z tamtejszych miejsc rozrywki dla najmłodszych. I tak na terenie Karkonoskiego Parku Krajobrazowego znajduje się Park Dinozaurów – zlokalizowane są tam zrekonstruowane figury dinozaurów naturalnej wielkości, place zabaw i kolejka. Rodzinny Park Rozrywki Esplanada daje możliwość przejechania się kolejką grawitacyjną, skoku z Wieży Emocji albo spędzenia czasu w Dziecięcym Labiryncie. Niedaleko centrum Szklarskiej Poręby znajduje się także park linowy, w którym poprowadzone zostały cztery trasy dla starszych i młodszych dzieci.

Jest wiele atrakcji, które oferuje turystom Szklarska Poręba – noclegi w Górach Karkonoskich i w tym miasteczku to świetny pomysł na wypoczynek z dziećmi. Nikt nie będzie się tam nudził!

Poprzedni artykułCzapki z nadrukiem reklamowym — postaw na personalizację gadżetów i odzieży roboczej
Następny artykułMobilna gastronomia – co Polacy najchętniej kupują z mobilnej gastronomii?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj