Czym jest kredyt pozabankowy i czy warto go wziąć?

Większość ludzi kojarzy słowo „kredyt” głównie z bankiem. Warto jednak wiedzieć, że istnieją inne możliwości uzyskania pożyczki pozabankowej – ma to szczególne znaczenie dla osób o złej historii kredytowej. Ze względu na mniejsze wymagania, choć wciąż obowiązujące, w instytucji pozabankowej masz zdecydowanie większe szanse na uzyskanie pożyczki.

Kiedy taka pożyczka sprawdzi się najlepiej? Co warto wiedzieć o kredytach pozabankowych i jak szukać rzetelnej instytucji udzielającej takich pożyczek? Na wszystkie te pytania udzielimy wyczerpującej odpowiedzi!

Jakie formalności trzeba spełnić, aby uzyskać kredyt pozabankowy?

W życiu mogą pojawić się nagłe wydatki, na które nie jesteśmy w 100% przygotowani. Nie zawsze w takim wypadku trzeba kierować się w stronę banku, który dokładnie sprawdzi Twoją historię kredytową. Bardzo często na decyzję musisz czekać długo, a prośby o kolejne przesłanie kolejnych dokumentów są na porządku dziennym. Jeżeli zatem chcesz uzyskać szybki „zastrzyk gotówki”, zainteresuj się pożyczkami w instytucjach pozabankowych.

Warto wiedzieć, że kredyt pozabankowy można otrzymać całkowicie bez wychodzenia z domu. Aby złożyć wniosek, wystarczy komputer lub urządzenie mobilne z dostępem do internetu. W celu weryfikacji zostaniemy z reguły poproszeni o podanie danych osobowych oraz załączenie skanu dowodu osobistego. Bardzo często zostaniemy również poproszeni o wyciąg z konta bankowego, jak również oświadczenie o dochodach. W formularzu znajdują się pytania o miejsce zamieszkania, miesięcznie zobowiązania, dochody czy ilość osób na utrzymaniu. Po wypełnieniu wniosku, system sprawdza naszą zdolność kredytową – weryfikacja trwa z reguły nie dłużej niż 15 min. W przypadku pozytywnego wyniku pieniądze docierają na konto w ten sam dzień roboczy.

Szybki i wygodny kredyt pozabankowy

Czy warto zdecydować się na kredyt pozabankowy? Jesteśmy przekonani, że w wielu sytuacjach to najlepsze rozwiązanie. Szczególnie w przypadku mniejszych kwot i nagłych potrzeb, nie musimy czekać nawet kilku dni na otrzymanie gotówki na konto – co ma z reguły miejsce w przypadku kredytów w banku. W instytucjach pozabankowych oferowane są pożyczki spłacane jednorazowo lub na raty. Warto również pamiętać, że terminowe spłacenie takiego kredytu, wpływa na budowanie pozytywnej historii w BIK.

Wybierz kredyt pozabankowy od TAKTO Finanse

Szukasz oferty na długoterminowy kredyt pozabankowy, który będziesz mógł przeznaczyć na dowolny cel? Zapoznaj się z ofertą od TAKTO Finanse – złóż wniosek o nawet 10 000 złotych, które będziesz mógł spłacić w 6-40 niskich, elastycznych ratach. Wejdź na stronę firmy TAKTO i przekonaj się, że kredyt pozabankowy może być tańszy, niż myślisz.

Źródło: taktofinanse.pl

Poprzedni artykułCzym jest aparthotel i jakie ma zalety?
Następny artykułSprawdź, na co zwrócić uwagę, zaciągając pożyczkę. 5 najważniejszych parametrów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj