Czym jest aparthotel i jakie ma zalety?

Określenie „aparthotel” brzmi bardzo egzotycznie. Jeśli jednak dobrze mu się przyjrzeć, widać, że składa się z połączonych ze sobą słów „apartament” i „hotel”. Rzeczywiście – aparthotel to rozwijający się coraz intensywniej system wynajmowania mieszkań tak, jakby były pokojami hotelowymi.

Przyjemne z pożytecznym

Co ciekawe, aparthotele stanowią bardzo ciekawą perspektywę dla dwóch grup osób, które korzystają z rozwoju gospodarczego i rosnących w ślad za nim dochodów. Pierwszą grupą są turyści, którzy coraz częściej oczekują, że przygotowane dla nich noclegi będą oferować coraz wyższy standard pobytu i większą powierzchnię wynajmowanego na urlop lokum. Drugą grupą są inwestorzy, którzy zniechęceni niskimi stopami procentowymi długoterminowych lokat bankowych, odkryli atrakcyjną formę bezpiecznego i zyskownego inwestowania swojego kapitału.

Aparthotel – atrakcyjna oferta dla wymagającego turysty

Jeśli wybierasz się w krótką podróż, szczególnie o charakterze służbowym, nie zwracasz szczególnej uwagi na wielkość pomieszczenia, w którym spędzisz noc. Ilość dostępnych możliwości spędzenia czasu, które ma do zaoferowania pokój również ma w takim przypadku drugorzędne znaczenie. Przecież w pokoju spędzisz zaledwie kilka godzin i większość z nich będzie stanowił czas na sen.

Zupełnie inaczej jest, jeśli jedziesz na kilku lub kilkunastodniowy urlop wypoczynkowy z całą rodziną. Wtedy oferta podobna do tej, którą można znaleźć na przykład tutaj – http://www.kingsapartment.pl/apartamenty/stanowi gwarancję udanego wypoczynku nawet wtedy, gdy z jakiegoś powodu trzeba będzie w pokoju spędzić większą część dnia. W takich sytuacjach można docenić możliwość skorzystania z większej powierzchni apartamentu i poczucia, że można w nim spędzać czas tak, jak w domu. W odróżnieniu od pojedynczego, niewielkiego pokoiku, jaki zwykle oferowany jest w tradycyjnych hotelach, lokatorzy aparthoteli zyskują możliwość samodzielnego przygotowania posiłków w dobrze wyposażonych aneksach kuchennych lub odrębnych pomieszczeniach kuchennych. W apartamencie jest też zazwyczaj miejsce na większą łazienkę, w której coraz częściej gości wygodna wanna, miejsce na zestaw do prasowania i wysuszenia wypranych ubrań.

Bezpieczna inwestycja o wysokiej stopie zwrotu

Nawet początkujący inwestorzy wiedzą, że zazwyczaj wyższy potencjał dochodowy posiadają te inwestycje, które oferują mniejsze poczucie bezpieczeństwa. I na odwrót – bezpieczne sposoby lokowania kapitału, takie jak lokaty bankowe lub zakup obligacji, zwykle ledwo pozwalają odnotować zysk, jeśli odliczy się inflację.
Na tym tle możliwość zakupu apartamentu i oddanie go w zarządzanie firmie, która specjalizuje się w takiej obsłudze okazuje się naprawdę bezpiecznym, a przy tym bardzo intratnym przedsięwzięciem.

Dobra lokalizacja i ciekawe rozwiązania architektoniczne sprawiają, że nawet jeśli z jakiegoś powodu trzeba szybko wycofać kapitał i sprzedać apartament, ryzyko straty na takim ruchu jest minimalne i nieporównywalnie niższe, niż w przypadku konieczności sprzedaży akcji w obliczu kolejnego krachu giełdowego.

Poprzedni artykułOdkurzanie konstrukcji hal na wysokości – wykonanie prac podczas pracy zakładu
Następny artykułCzym jest kredyt pozabankowy i czy warto go wziąć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj