Panele akustyczne – gdzie kupić najlepsze?

Dbanie o akustykę pomieszczenia na ogół kojarzy się nam ze studiami nagraniowym i i halami koncertowymi. Niemniej jednak materiały, które służą do pochłaniania i rozpraszania dźwięku, takie jak chociażby panele akustyczne, znajdują zastosowanie także w innych miejscach. Zatem warto dowiedzieć się coś na temat tego, jak działają i gdzie znajdują zastosowanie.

Czym właściwie są i jak działają panele akustyczne?

Panele akustyczne to rozwiązanie hybrydowe, które składa się z dwóch części. Pierwszą będzie drewniana płyta wykonana zwykle z płyty meblowej albo ze sklejki. Spełnia ona funkcję dyfuzora, inaczej mówiąc rozpraszacza dźwięku. Drugi element jest zaś absorberem dźwięku. Wykonuje się go z materiału, który pochłania dźwięk, czyli na przykład z wełny. Absorber montuje się z tyłu za drewnianą płyta, w której wycina się właściwie przygotowane otwory przepuszczalne dla fal dźwiękowych. Co jest celem zastosowania tego rodzaju rozwiązania? Cel to zapewnianie jak najlepszej jakości dźwięku w pomieszczeniach dzięki wykorzystaniu zalet obu opisanych elementów. Dzięki czemu można zminimalizować pogłos, niemniej jednak dźwięk jest przy tym wyraźny, jak i rozproszony równomiernie w całym pomieszczeniu. Miejsca, w których można montować panele akustyczne to nie tylko ściany, ale także sufit.

Gdzie można je stosować?

Jak wspomniano na wstępie, panele akustyczne można stosować nie tylko w studiach nagraniowych, ale także w warunkach domowych. Każdy, kto nabywa sprzęt grający, albo kino domowe, zwraca szczególną uwagę na ich jakość. Niemniej jednak większość z nas nie zwraca uwagi na to, jakie właściwości akustyczne ma pomieszczenie, w którym zostaną umieszczone. Nawet najlepszej jakości sprzęt nie będzie odpowiednio brzmiał w pokoju, w którym występuje duże echo. Zatem warto inwestować w poprawianie akustyki.

Innymi miejscami, gdzie można zastosować panele akustyczne, mogą być placówki o charakterze edukacyjnym. Zbyt duży poziom hałasu utrudnia koncentrację i skupianie się, co ma negatywny wpływ na wyniki w nauce. Odpowiednia akustyka jest bardzo ważna na politechnikach i uniwersytetach, gdyż zajęcia prowadzone są tam nierzadko w salach wykładowych o dużych wymiarach. Zatem kluczowe staje się zapewnianie warunków, w których studenci będą wyraźnie słyszeć wykładowcę, zaś on nie musi krzyczeć. Z powodów problemów z koncentracją w hałasie o akustykę często troszczą się również pracodawcy. Ma to ogromne znaczenie, tym bardziej w biurach otwartych, w których pracownicy muszą pracować w jednym pomieszczeniu.

Zastosowanie paneli akustycznych sprawia, iż warunki pracy znacząco się poprawiają. To także bardzo dobre rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy prowadzą kawiarnie albo restauracje. Wówczas ułatwiają one klientom prowadzenie spokojnych rozmów nawet, jeśli lokal jest pełen ludzi.

Element aranżacji wnętrza

Izolacja od uciążliwych dźwięków nie musi być związana ze zmianą zamysłu w zakresie aranżacji wnętrza. Interesującą opcją będą akustyczne panele 3D. Ich największą zaletę stanowi faktura – przestrzenne, nierzadko bogate i skomplikowane powierzchnię, które wprowadzają ciekawy klimat we wnętrzach. Tego rodzaju panele to idealny element nadający się do pomieszczeń minimalistycznych. Przykuwa uwagę, poprawia ich wygląd i dodaje im dynamiki. Możemy dowolnie łączyć ze sobą nie tylko wzory, ale również kolory. Wybór paneli akustycznych jest obecnie bardzo duży – od prostych struktur, aż po dzieła sztuki, które wyglądem przypominają obrazy. Niektóre spośród nich można pokrywać farbami w dowolnych kolorach, dzięki czemu chęć przeprowadzenia niewielkiego remontu, nie będzie wymagać zakupu nowych paneli.

Gdzie można kupić panele akustyczne?

W trakcie kupowania wysokiej jakości wyposażenia akustycznego istotne będzie wybranie zaufanego sprzedawcy, który posiada nie tylko doświadczenie, ale również i wiedzę w podanym zakresie. Wartym polecenia będzie zdecydowanie sklep: www.asound.pl. Jest to miejsce, w którym znajdziemy nie tylko ogromny wybór paneli akustycznych, ale także innych części akustyki pomieszczeń, takich jak parawany akustyczne, pułapki basowe czy pianki dźwiękochłonne. Wszystko to w atrakcyjnych cenach i z możliwością dostawy wprost do klienta.

Poprzedni artykułJak przeprowadzić redeployment w firmie?
Następny artykułJak wygląda współpraca z influencerem?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj