Dlaczego bardzo tani samochód używany to niekoniecznie dobry pomysł

Jaki jest akceptowalny budżet na używany samochód? No cóż, zaryzykujemy stwierdzeniem, że ilu kierowców, tyle odpowiedzi. Jednak jeśli szukamy solidnego auta, które ma nam służyć latami, nie warto przebierać wśród najtańszych egzemplarzy.

Jaka jest rozpiętość cenowa?

Zwykle najdroższe egzemplarze danego modelu, dostępne na polskim rynku samochodów używanych, są dwu-, trzykrotnie droższe od tych najtańszych. Optymalny budżet, za który można otrzymać w pełni funkcjonalne auto w niezłym stanie i bez wypadkowej historii przeważnie znajduje się pośrodku. A ceny najdroższych egzemplarzy wynikają zwykle z bogatego wyposażenia i bardzo małych przebiegów. Im bliżej dolnej granicy cenowej, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia nieprzewidzianych „atrakcji” wynikających z zafałszowanego przebiegu lub wypadkowej historii auta. Czasem te „atrakcje” bywają tak kosztowne, że przekraczają cenę samego samochodu.

Dlatego zanim w ogóle zaczniesz szukać używanego samochodu koniecznie musisz sprecyzować swoje wymagania: czy taki samochód ma być wygodnym środkiem transportu czy „koniem roboczym”, którego jedynym celem będzie przewożenie osób? Czy ma służyć latami?

Inwestycja w święty spokój

Jeśli szukasz wygodnego samochodu na lata i nie jesteś fanem/fanką niespodziewanych problemów, warto poszukać czegoś ze średniej półki. Czyli w pół drogi między najtańszymi i najdroższymi dostępnymi egzemplarzami. Przed zakupem możesz się też dodatkowo zabezpieczyć, zlecając inspekcję samochodu wyspecjalizowanej firmie i zdecydować się na wykup gwarancji na samochód używany. Pierwsza z wymienionych usług to wydatek od 200 do nawet 850 złotych. Gwarancja może kosztować nawet tysiąc złotych.

Istnieje jeszcze druga opcja. Możesz skorzystać z firmy, która oferuje sprawdzone samochody używane, oferowane wraz z gwarancją. W Spotawheel wszystkie używane auta przechodzą inspekcję techniczną, w trakcie której powstaje szczegółowy raport, opisujący zarówno techniczny jak i wizualny stan samochodu w ponad 200 punktach. Do tego wszystkie oferowane samochody objęte są gwarancją do pięciu lat. Zarówno raport, jak i gwarancja są wliczone w cenę samochodu, więc przy zakupie nie musisz ponosić dodatkowych kosztów.

Dzięki inspekcjom technicznym wszystkie samochody oferowane przez Spotawheel są gotowe do jazdy, mają potwierdzony stan techniczny, więc nie wymagają żadnych nakładów finansowych i są w pełni sprawne. Dzięki temu masz pewność, że twój świeżo kupiony używany samochód nie zaskoczy Cię usterkami drogimi w naprawie. Co więcej Spotawheel sprzedaje jedynie samochody z pewną historią serwisową. Dlatego ryzyko trafienia na powypadkowy egzemplarz z przekręconym licznikiem jest zerowe.

Poprzedni artykułPiękne białe kwiaty, które zadowolą Cię na wiosnę
Następny artykułJak zorganizować wymarzone wesele?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj