4 rzeczy niezbędne do prowadzenia sklepu

Co jest nieodzownym wyposażeniem każdego sklepu czy magazynu? Poza półkami z towarem i samymi produktami są to cztery rzeczy: skaner kodów kreskowych, drukarka etykiet, terminal płatniczy i kasa fiskalna. Na co zwrócić uwagę kupując każdą z nich?

Niezależnie od branży, w której prowadzisz biznes, potrzebujesz czterech powyższych urządzeń. Każde z nich jest niezbędne do sprawnego przebiegu transakcji, a w konsekwencji -zadowolenia klienta i jego zainteresowania naszymi usługami. Są to urządzenia tak oczywiste w naszej pracy, że wielokrotnie w ogóle zapominamy o ich istnieniu. Można powiedzieć, że skaner kodów kreskowych czy drukarka etykiet to szare eminencje wśród magazynowego czy sklepowego sprzętu. Jeśli będą niesprawne, powolne, zatną się w trakcie transakcji, to niestety z pewnością zostanie to przez klienta odnotowane i zapamiętane, rzutując na wizerunek firmy. Zobaczmy, w jakie urządzenia musimy wyposażyć nasz sklep lub magazyn.

Czytnik kodów kreskowych

Czytnik kodów kreskowych to niezbędne urządzenie w handlu, ale nie tylko. Potrzebują go małe i duże sklepy, magazyny i hurtownie. Czytniki sprawdzają się jednak także w systemach bezpieczeństwa, hotelach, bibliotekach, placówkach medycznych. Na co zwrócić uwagę, kupując czytnik? Urządzenie powinno być przede wszystkim precyzyjne, aby światło lasera odczytało kod już za pierwszym razem, bez konieczności powtarzania operacji.  Dobre skanery kodów kreskowych znajdziemy na stronie: https://strefadrukarek.pl/czytniki-kodow-kreskowych.

Drukarka etykiet

Praktycznie niemożliwe jest funkcjonowanie przedsiębiorstwa bez drukarki. Nie mamy tu na myśli wyłącznie urządzeń zapewniających druk dokumentacji czy korespondencji na papierze podaniowym, ale też tych drukujących na dużo mniejszym formacie. Do takich sprzętów należą drukarki etykiet. Wydrukujemy za ich pomocą etykiety cenowe, etykiety odzieżowe, etykiety na kable czy etykiety adresowe. Drukarka powinna przede wszystkim gwarantować wyraźny, nierozmazujący się druk. W wielu branżach sprawdzi się kompaktowa drukarka, którą ze względu na niewielki rozmiar i rodzaj zasilania (bateria) można zabrać ze sobą w  miejsca bez dostępu do innych źródeł zasilania (np. jarmarki, targi, konferencje branżowe).

Kasa fiskalna

Urządzenie niezbędne do rozliczenia się z podatku znane jest każdemu przedsiębiorcy. W przypadku zakupy kasy fiskalnej ważne jest, żeby była łatwa i intuicyjna w obsłudze. Zwłaszcza jeśli ma służyć także do wykonywania raportów dobowych i miesięcznych, czy umożliwić łatwą zmianę nagłówka wydruku.

Terminal płatniczy

Terminal płatniczy wydaje się mniej obligatoryjny niż pozostałe urządzenia. Należy jednak pamiętać, że coraz więcej osób decyduje się na płatności bezgotówkowe. Szczególnie ludzie młodzi prawie całkowicie rezygnują z gotówki, wykorzystując nowoczesne opcje płatności za pomocą kart płatniczych, Blika czy telefonu. Jeśli zależy nam na przewadze nad konkurencją i  nie chcemy stracić klientów tylko dlatego, że nie posiadaliśmy w wyposażeniu swojego sklepu kasy fiskalnej, koniecznie w nią zainwestujmy.

Poprzedni artykułSymbolika szafiru i jego zastosowanie w jubilerstwie
Następny artykułKorzyści z certyfikatu SSL

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj