Kurs baristy – jak wybrać?

Barista to z pewnością zawód dla ludzi z pasją. Dla tych, którzy kochają zarówno wyjątkowy smak, aromat dobrze zaparzonej kawy oraz dla tych, którzy uwielbiają kontakt z drugą osobą jak i przyjemne pogawędki. Jak zostać baristą? Jaki kurs najlepiej wybrać? Odpowiadamy!

Różnorodne szkolenia dla baristów

Z prawnego punktu widzenia baristą może zostać każdy. Nie istnieje żadne oficjalne zaświadczenie potwierdzające ten zawód. Równocześnie oznacza to, że nie znajdziemy żadnego oficjalnego, respektowanego przez m.in. MEN kursu baristy. Jest to równocześnie duże ułatwienie oraz zagrożenie, jeżeli pragniemy ukończyć tego rodzaju szkolenie.

Z tego względu w internecie możemy odnaleźć m.in. wątpliwej jakości kurs baristy online, który nie wymaga odejścia od komputera. Oczywiście ukończenie szkolenia, które nie wymaga jakichkolwiek umiejętności praktycznych nie jest najlepszym pomysłem. Z tego względu wybierając kurs baristyczny należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów.

Jak wybrać odpowiedni kurs?

Niezależnie od tego, czy interesuje nas szkolenie dla początkujących, czy też kurs doszkalający powinniśmy zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii. Pierwszą i najważniejszą rzeczą jest unikanie kursów, które nie dają możliwości praktycznego ćwiczenia swoich umiejętności. Jeżeli interesuje nas szkolenie dla osoby początkującej powinno ono obejmować naukę:

– rodzajów ziaren kawy,

– różnych rodzajach mleka,

– przygotowywania kawy od podstaw,

– tworzenia bardziej skomplikowanych napojów kawowych,

– odpowiedniego zajmowania się sprzętem,

– kontaktów z klientem.

Przebieg kursu

Oczywiście profesjonalny kurs baristy będzie podzielony na dwie części. Na część teoretyczną oraz praktyczną. W pierwszej części, jako kursanci nabędziemy teoretyczną wiedzę dotyczącą m.in. zaparzania „bazy”, czyli espresso oraz wiedzę z zakresu gatunków oraz rodzajów kawy.

Niemniej jednak najważniejszym etapem szkolenia jest praktyka. Regularne ćwiczenia pozwolą na usystematyzowanie nabytej wcześniej wiedzy. Jest to niezbędny element szkolenia, jeżeli pragniemy w przyszłej pracy czuć się pewnie. Ponadto doskonale, jeżeli kurs baristyczny obejmuje naukę podstawowych drinków.

Szczegóły odnośnie szkoleń na stronie: https://coffee-support.com/sca-coffee-skills-barista-skills/

Poprzedni artykułUrlop na start-up w fazie konsultacji
Następny artykułRewolucje sypialniane – czyli jak może odmienić się Twoja sypialnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj