Wraz z rozwojem rozwiązań technicznych, nawet w małym przydomowym warsztacie można zorganizować profesjonalne miejsce pracy do piaskowania różnych materiałów. Jest to dzisiaj jak najbardziej możliwe dzięki dostępności na rynku niedrogich sprężarek, a także dostępności szerokiej gamy komponentów i materiałów eksploatacyjnych, takich jak dysze, separatory oleju i wilgoci oraz proszki ścierne.
Aby jednak osiągnąć wysoką produktywność i produktywność, konieczne jest prawidłowe dobranie urządzenia. Kompresor do piaskowania musi mieć określone właściwości w zależności od obrabianej powierzchni. Istnieje również szereg zaleceń dotyczących tworzenia taśm i innych części ogólnego rozwiązania technicznego. Dobre i niezależne porady są bardzo ważne przy poszukiwaniu kompresora do piaskowania . Aby móc wykonywać prace związane z piaskowaniem kompresorem, potrzebujesz bardzo mocnego kompresora. Inwestycja ta jest często bardzo duża. Wiele firm stara się dostarczać na rynek najwyższej jakości produkty. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę wybierając kompresor do piaskowania!
Parametry odpowiedniego kompresora do piaskowania
W wielu materiałach i informacjach można znaleźć dane, według których minimalny próg wydajności sprężarki, która będzie wykorzystywana jako kompresor do piaskowania powinien wynosić 500 litrów na minutę przy ciśnieniu 5 barów. Jest to na pewno nie maksimum, jakie spotykamy w dzisiejszych urządzeniach, ale zdecydowanie to wartości, które pozwalają już skutecznie i wydajnie pracować. Co ważne, możesz nawet wybrać kompresor do piaskowania o takich właściwościach, bądź nieco wydajniejszy. Wszystko zależy właśnie od tego, w jakich warunkach będziesz wykorzystywał kompresor. Kompresor do piaskowania może pracować tylko z ograniczonymi powierzchniami i powłokami Należy pamiętać, iż ciągłe użytkowanie piaskarki nie zalecane. Dzisiaj praktycznie każdy topowy producent tego rodzaju sprzętu zaleca- przerwy, które są konieczne do chłodzenia silnika. Sprężarka do piaskowania wykazuje wszystkie swoje cechy konstrukcyjne, zwłaszcza modele obrotowe nieuchronnie wyrzucają powietrze w postaci wybuchów.
Dlaczego piaskarki są często kluczowe?
Opierając się na praktycznych doświadczeniach użytkowych i zaleceniach wiodących producentów sprzętu profesjonalnego, można uzyskać rzetelną ocenę minimalnych wymagań dla instalacji. Ważne, aby mieć na uwadze, iż sprężarka musi koniecznie współpracować z paskiem w postaci odbiornika. Przy odpowiednim doborze objętości można osiągnąć niezbędną ciągłość pracy nawet przy zastosowaniu sprężarki tłokowej. Główne wymagania dotyczące wyboru kompresora do piaskarki zależą od materiałów i rodzaju powłok, z którymi będziesz musiał pracować. Przy obróbce betonu, powierzchni komór i muru ciśnienie robocze powinno wynosić co najmniej 3 bary. Podczas pracy z metalem sprężarka musi zapewniać ciśnienie 6 barów. Aby usunąć trwałe powłoki, zalecane ciśnienie wynosi 9 barów. Maksymalne, które należy przekroczyć chcąc dobrać kompresor do piaskowania o dużej wszechstronności – ciśnienie 12 bar.