Wydajność i funkcjonalność nowych iMaców Pro od Apple’a

iMac Pro to komputer, który zasługuje na szczególną uwagę przez wprowadzenie na rynek rozwiązania wszystko-w-jednym. Te innowacyjne urządzenia giganta z Cupertino, wciąż są rozwijane i wspierane przez słynącego z wysokiej jakości i prestiżu produktów. Z każdym rokiem wydajność nowych modeli podnosi się, a do systemu dochodzą nowe funkcje ułatwiające użytkowanie i poruszanie się z użyciem przyjaznego interfejsu.

Nowy iMac Pro – Czy warto?

Choć iMac Pro nie jest najpopularniejszą serią urządzeń od Apple to warto przyjrzeć się jej bliżej, chociażby z powodu innowacji, jaką może zaoferować. W najnowszych konfiguracjach dostępne są już wyświetlacze Retina o rozdzielczości 5K, porty Thunderbolt i kilkunastordzeniowe procesory. Komputery te spełniają swoje zadanie wśród entuzjastów przejrzystego interfejsu, animatorów, administratorów IT, osób na wysokich stanowiskach, muzyków, grafików i programistów. Oferują szereg niedostępnych w innych systemach aplikacji, pozwalających na sprawne poruszanie się po interfejsie i czerpanie z niego to co najważniejsze – czyli czystej wygody.

Wydajność najnowszych iMaców Pro

Producent chwali najnowszego iMaca Pro za dostępność modelu z procesorem 18-rdzeniowym. Faktycznie, taka konfiguracja jest możliwa, ale nie jest to konieczne w przypadku mniej zaawansowanych projektów. Dla przeciętnej osoby z pewnością sprawdzi się jednostka 4-rdzeniowa wykazująca odpowiednią wydajność do obsługi nawet kilkudziesięciu aplikacji jednocześnie. Zaawansowani mogą wybrać procesory z serii Intel Xeon z 8, 10, 14 lub 18 rdzeniami i trybem Boost zwiększającym taktowanie procesora do 4,5 GHz – to wszystko obsługiwane przez 42 MB pamięci podręcznej.

Jeśli chodzi o procesor graficzny, tym razem Apple postarało się i wyposażyło iMaci w najwyższej klasy karty graficzne od AMD. Karty Radeon Vega mogą posiąść do 16 GB pamięci HBM, gwarantując ogromną płynność działania, odwzorowania realizmu wyświetlanych obrazów i niespotykaną w Macach grywalność. Tak, na nowych iMacach można grać w gry tak jak na tradycyjnym PC.

W kontekście alokacji pamięci i magazynowania danych do naszej dyspozycji będzie dysk SSD o pojemności do 4 TB i maksymalnie 256 GB pamięci operacyjnej DDR4 ECC.

Cinema 4D, Unity, Twinmotion, Unreal Editor – Developerski zestaw zawsze pod ręką

Nowe modele skierowane są głównie dla inżynierów, architektów, osób zajmujących się grafiką 3D, modelowaniem i projektowaniem. Z grafiką Vega i procesorem Xeon, renderowanie nawet najmniejszych szczegółów zabiera jedynie kilkanaście sekund. Przeprowadzone benchmarki pokazują, jak wydajne potrafią być iMaci zaprojektowane na podobieństwo profesjonalnych stacji roboczych. W odniesieniu do 4-rdzeniowego procesora, procesory 10-rdzeniowe są średnio 200% szybsze, 12-rdzeniowe 250% szybsze, natomiast 18-rdzeniowe aż 340%. Praca z programami na wielowymiarowych wektorach w programach takich jak Adobe Illustrator, Photoshop czy Pixelmator, zaczyna przypominać sprint aniżeli powolny proces polegający na zmianie ekranów podglądu i edytora.

Informacje zaczerpnięte z iDream.pl/mac/imac-pro.html

Poprzedni artykułAutomatyczne rozliczenie w „Twój e-PIT” – zapłata i zwrot podatku
Następny artykułBIG InfoMonitor – jak sprawdzić siebie w rejestrze dłużników?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj