Odżywki przedtreningowe (przedtreningówki) – co to jest? Działanie i efekty

W dzisiejszych czasach panuje kult na piękne i wysportowane ciało, zgadza się? Wiele osób podąża za wyidealizowanymi sylwetkami kulturystów, czy też kulturystek. Jest to w głównej mierze napędzane poprzez social media, które jak wiadomo serwują nam dawkę motywacyjnych notek i zdjęć. Wszyscy pasjonaci sportów siłowych wiedzą, że świetnie zbudowane ciało nie bierze się znikąd. Potrzebujesz do tego mnóstwo determinacji i konsekwencji. To wszystko zaczyna się w naszej głowie. Dzięki temu możemy wyszlifować nasz charakter. Podstawowym elementem, który musisz zmienić jest dieta. Racjonalne odżywianie pomoże Ci w wielu aspektach. Przede wszystkim poprawi się Twoje samopoczucie, zdrowie, sylwetka i kondycja fizyczna. Ćwiczenia są również ważne, ale racjonalne odżywianie to więcej niż pięćdziesiąt procent sukcesu.

Suplementy diety przed treningiem – czy są potrzebne?

Suplementy diety nie działają bez racjonalnego odżywiania. Na początku należy się skupić na zbilansowanej diecie, dopiero później będziesz mógł skorzystać ze wspomagaczy. Oczywiście znajdują się różne produkty na rynku. Wybierasz takie, które aktualnie sprostają Twoim wymaganiom. Dość popularne na rynku kulturystycznym są odżywki przedtreningowe. Cieszą się one szerokim uznaniem, ponieważ zawierają substancję pomagające w rozwoju naszej sylwetki. Jednak jaka jest najlepsza przedtreningówka?

Odżywki przedtreningowe – co to takiego?

Suplementy przedtreningowe pomagają nam w stymulowaniu naszego układu nerwowego poprzez określone substancje. Zazwyczaj znajduję się tam kreatyna w różnych frakcjach, kofeina bezwodna, która jak wiadomo pobudza nasz organizm do granic niemożliwych oraz beta-alanina, tyrozyna i tauryna. Trzy ostatnie składniki odpowiadają za lepszą koncentrację, wytrzymałość mięśniową podczas treningu i powodują szybszy przepływ krwi przez daną partię mięśniową. Dzięki temu możemy odczuć „napompowane” mięśnie. Często po zastosowaniu takiego produktu czujemy się bardzo pobudzeni i możemy nie wychodzić z siłowni. Oczywiście trzeba podchodzić do tego z rozsądkiem, ponieważ potocznie nazywane „przedtreningówki” źle wpływają na nasz układ nerwowy, co w konsekwencji prowadzi do uodpornienia się na zawarte tam substancje. Sporadyczne stosowanie tego suplementu przyniesie znaczne efekty i nie zaburzy naszego zdrowia.

Odżywki przedtreningowe – jakie efekty?

Suplementy dieta dają efekty tylko w połączeniu ze zbilansowaną dietą. Jest to najważniejszy aspekt, gdyż bez tego nie możemy liczyć na jakiekolwiek solidne efekty. Odżywki przedtreningowe rozwijają naszą całą sylwetkę pod kątem wizualnym jak i wydolnościowym. Zawarta w niej kreatyna powoduję, że nasze mięśnie stają się silniejsze i bardziej wytrzymałe. Dzięki temu kształt niektórych partii wygląda nieco lepiej. Kofeina bezwodna pozwala na utrzymanie pełnej koncentracji na treningu. Natomiast beta-alanina, tyrozyna i tauryna świetnie doprowadzają krew do naszych mięśni. Przez to wykonują one większą pracę i mogą się swobodnie rozrastać. Odżywki przedtreningowe są dla osób zaawansowanych, gdyż oni potrzebują dodatkowych bodźców do wykonania określonych ćwiczeń. Zobacz również ranking BCAA.

Poprzedni artykułCzym jest marketing społeczny?
Następny artykułCzy warto uczyć się programowania?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj