Nowe mieszkania w Szczecinie – dlaczego warto postawić na rynek pierwotny?

Rozglądasz się za mieszkaniem, które będzie miało przystępną cenę? Panuje przekonanie, że najmniej zapłacimy za lokal z drugiej ręki, ale w wielu polskich miastach można zauważyć odwrotny trend – to nowe nieruchomości są tańsze od tych używanych!

Zapotrzebowanie na mieszkania w Polsce nadal jest bardzo wysokie. Dzisiaj deweloperzy realizują inwestycje zarówno w największych miastach w Polsce, jak również w tych pomniejszych, gdzie popyt na „M” także jest duży. Wraz z wysokim zapotrzebowaniem w góry poszły także ceny – przykładowo nowe mieszkania w Szczecinie są obecnie droższe o kilkanaście procent niż jeszcze rok temu! Jeśli chcemy zdecydować się na zakupienie własnego mieszkania, przede wszystkim będziemy musieli zdecydować, czy szukamy lokum na rynku pierwotnym, czyli od dewelopera, czy też na rynku wtórnym, czyli mieszkania używanego. Co wybrać?

Gdy zależy nam na przystępnych cenach, może wydawać się, że to właśnie mieszkania z drugiej ręki będą tańsze, ponieważ kupujemy lokal już używany, który często wymaga dodatkowego wkładu finansowego w jego odnowienie. Jednak ceny na rynku mówią inaczej – bardzo często to mieszkania nowe są droższe od tych używanych. Przykładowo, nowe mieszkania w Szczecinie, chociaż w ostatnim czasie zdrożały, to jednak nadal pozostają na niższym poziomie cenowym niż mieszkania używane. Wynika to głównie z faktu, że nowe nieruchomości powstają głównie na obrzeżach miast, podczas gdy w centrum do dyspozycji mamy te już wybudowane – używane. Wtedy o kosztach decyduje lokalizacja – więcej zapłacimy za mieszkanie, które położone jest blisko serca miasta.

Zatem osoby chcące zdecydować się na mieszkanie dla siebie albo też jako przyszłościowa inwestycja, powinny pamiętać o tym, że ceny naprawdę są zróżnicowane i sam fakt, że mieszkanie jest używane, wcale nie oznacza, że będzie ono kosztowało mniej niż to oferowane przez dewelopera. Więcej na temat nowych mieszkań w Szczecinie można się dowiedzieć na https://ronson.pl/panoramika/o-osiedlu/.

Poprzedni artykułCzym są i do czego służą wirtualne pokoje danych?
Następny artykułDlaczego BHP jest ważne?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj