Maszyny rolnicze POM AUGUSTÓW – gwarancja jakości i funkcjonalności!

Maszyny rolnicze POM AUGUSTÓW – gwarancja jakości i funkcjonalności!

POM Augustów to działalność produkcyjna, która specjalizuje się w wytwarzaniu wysokiej jakości urządzeń i narzędzi rolniczych. Dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym z rozbudowanymi liniami technologicznymi . Firma POM Augustów zatrudnia ponad 250 osób, które mają bogate doświadczenie oraz posiadają wszechstronną wiedzę. Pracownicy POM Augustów nastawieni są na samokształcenie, ich wyobraźnia oraz inteligencja pozwala bez problemu rozwiązywać większość problemów technologicznych, a także prowokuje wdrażanie coraz to nowszych innowacji. Pracownicy chętnie biorą udział w szkoleniach i konferencjach odnośnie innowacji technologicznych, dzięki temu otrzymują dodatkową motywację do pracy i działania.

W ofercie POM Augustów dostępne są maszyny takie jak: przenośniki ślimakowe i pneumatyczne, rozsiewacze nawozów, zamiatarki, maszyny komunalne, separatory, rozdrabniacze bijakowe, osprzęt do ładowaczy czołowych, brony zębowe. Obecnie zakupić je można bezpośrednio u producenta, jak również w sklepie TwojaZagroda.pl, który jest oficjalnym dealerem POM Augustów i posiada pełną ofertę produktową.

POM Augustów działa na rynku polskim oraz europejskim. Obecnie eksportuje swoje maszyny do ponad 20 krajów – Niemcy, Austria, Finlandia, Dania, Czechy, Litwa, Łotwa, Ukraina, Rosja i inne. Pochwalić się może również licznymi nagrodami np. „ZŁOTY MEDAL Międzynarodowych Targów Poznańskich, Nagroda Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jarosława Kalinowskiego, znak jakości, jako „NOWOŚĆ” targów „FERMA ŚWIŃ l DROBIU 2002″, certyfikat uprawniający do oznaczania wyrobu znakiem „WYRÓB NA MEDAL” przyznany w 2002 roku przez Przemysłowy Instytut Maszyn Rolniczych w Poznaniu i inne wyróżnienia.

Rodzaje maszyn produkowanych przez POM Augustów

POM Augustów cieszy się ogromną popularnością, ponieważ jest gwarancją wysokiej jakości urządzeń. Nowoczesny park maszynowy zapewnia, że powstające maszyny są szczelne, dobrze zbudowane, wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Ponadto można je nabyć w atrakcyjnych cenach, które są rozsądnie dostosowane do rangi maszyn.

Maszyny komunalne

Maszyny komunalne POM Augustów to między innymi rozsiewacze komunalne do piasku i soli, zamiatarki oraz urządzenia pompujące. Rozsiewacze komunalne sprawdzają się podczas prac komunalnych w okresie zimowym np. posypywanie jezdni piaskiem i solą. Zamiatarki pozwalają skutecznie zmieść chodniki, jezdnie i usunąć różnego rodzaju groźnie zanieczyszczenia. Urządzenia pompujące pozwalają wypompować wodę lub inną mieszaninę z jednego zbiornika do drugiego lub ze zbiornika na, jakiś konkretny teren. Najczęściej rolnicy korzystają z urządzeń pompujących w celu wypompowania gnojowicy lub ścieków komunalnych.

Przenośniki ślimakowe i pneumatyczne

Przenośniki to urządzenia służące do transportu materiałów ziarnistych. Przenośniki ślimakowe pozwalają skutecznie przemieszać nasiona, zboże, piasek, cement, miał czy groszek. Do najczęściej kupowanych modeli należą T 206/2, T 206/3, T 206/4, T 447/1, T 447/2, T 447/3, T 206/5 i T 458. Przenośniki pneumatyczne od POM Augustów mają napęd od ciągnika lub napęd elektryczny, służą do przetransportowywania ziarna, za pomocą ssawki pobierają zboże i je przemieszczają przez dozownik i rurociąg do miejsca docelowego. Najczęściej zakupywane przenośniki pneumatyczne to modele T 449/2. T 450, T 207, T 207/1, T 207/2 i T 207/3.

Rozsiewacze nawozów

POM Augustów zajmuje się produkcją rozsiewaczy do nawozów, posiada w ofercie modele o różnych pojemnościach zbiornika (od 600 do 2000 litrów) z rozmaitym wyposażeniem oraz dodatkowymi opcjami. Rozsiewacze znaczącą ułatwiają nawożenie zbóż i roślin okopowych. Konstruktorzy POM Augustów oferują rozsiewacze nawozów N 031 M i N 031 M/, które można wykorzystać do wysiewu nawozów mineralnych granulowanych, pylistych i mieszanek nawozowych, wapna nawozowego oraz piasku i soli.

Brony

POM Augustów oferuje brony zębowe zawieszane, które świetnie odnajdują się przy przykrywaniu nasion, wyrównywaniu gruntu po orce, rozbijaniu i kruszeniu bryk oraz niszczeniu chwastów. Najczęściej kupowane brony to modele: U 211/2, U 212/2, U 358, U 348 oraz U 224, U 224/1 (wał strunowy).

Separatory, rozbijacze i zaprawiarki do ziarna

Separatory POM Augustów używane są do oddzielenia lekkich zanieczyszczeń od ziaren zbóż lub nasion roślin strączkowych. Pozwalają skutecznie oczyścić ziarna z zanieczyszczeń oraz zabezpieczyć je przed psuciem. Rozbijacze bijakowe wykorzystywane są do rozdrabniania nasion i zbóż, które później są przeznaczane na paszę dla zwierząt hodowlanych. Zaprawiarki do nasion pozwalają zwiększyć plony, zagwarantować szybszy wzrost roślin uprawnych, a także skutecznie zmniejszyć koszty zaprawiania.

Poprzedni artykułMaszyny błyskowe, czyli jak robi się pieczątki
Następny artykułPopularne rodzaje dachów w Polsce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj