Maszyny błyskowe, czyli jak robi się pieczątki

Maszyny błyskowe, czyli jak robi się pieczątki

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak robi się nowoczesne pieczątki? Kiedyś był to dość żmudny i wymagający precyzji proces, dziś za produkcję odpowiadają szybkie i precyzyjne maszyny błyskowe zwane też naświetlarkami. Dowiedz się, na czym polega technologia i jakie są zalety pieczątek wykonywanych za jej pomocą.

Nowoczesne pieczątki beztuszowe

Obecnie na rynku spotkamy w zasadzie wyłącznie tzw. pieczątki beztuszowe. Wbrew potocznej nazwie wykorzystują one tusz, jednak specjalna technologia sprawia, że są one niezwykle funkcjonalne. Pieczątki beztuszowe:

  • są bardzo trwałe – wymiana tuszu może być konieczna nawet dopiero po 7 latach,
  • nie wysychają,
  • zapewniają doskonałą jakość każdej odbitki,
  • nie brudzą i są bardzo wygodne w codziennej eksploatacji.

Do dodatkowych atutów tych produktów należy niska cena oraz możliwość umieszczenia kilku wersów tekstu, a także grafiki (np. logo firmy) na jednym stemplu. Dzięki wykorzystaniu maszyn błyskowych ich produkcja jest też bardzo szybka i wygodna.

Współczesne automaty stemplarskie – maszyny błyskowe

Dzisiejsze automaty stemplarskie (maszyny do produkcji pieczątek) to niezwykle prosty w obsłudze i szybki sprzęt, dzięki któremu własny stempel może stworzyć każdy. Technologia, jaką wykorzystują maszyny błyskowe, opiera się na zastosowaniu materiałów światłoczułych. Aby przygotować własny stempel, należy jego wzór wydrukować na specjalnej folii, po czym nałożyć go na światłoczułą gumkę i umieścić w urządzeniu. Maszyna do produkcji pieczątek wykonuje za człowieka całą pracę, odbijając wzór na gumce za pomocą światła. Naświetlanie w nowoczesnych maszynach firmy Modico trwa kilka sekund (dokładny czas zależy od skomplikowania i rozmiaru wzoru). Gotową gumkę należy tylko umieścić w specjalnej oprawce i pieczątka jest gotowa.

Jak można wykorzystać maszyny do produkcji pieczątek?

Maszyny błyskowe wykorzystywane są nie tylko przez zakłady poligraficzne. Coraz częściej na ich zakup decydują się też firmy niezwiązane z tą branżą. Łatwość obsługi urządzenia sprawia, że jest to świetne rozwiązanie dla firm, które chcą samodzielnie przygotowywać stemple, a szeroki wybór różnych wariantów dostępnych m.in. w ofercie Modico sprawia, że każdy może wybrać odpowiedni model.

Maszyny do produkcji pieczątek można wykorzystać nie tylko do tradycyjnych wzorów firmowych i imiennych. Coraz częściej wykorzystuje się stemple do znakowania produktów, gadżetów reklamowych lub innych form promocji. Dzięki własnej maszynie błyskowej przygotujesz pieczątki o wyjątkowym designie i uniezależnisz się od usług podwykonawców. Zaoszczędzisz też czas i pieniądze, ponieważ proces produkcji pieczątek jest zarówno szybki, jak i bardzo tani.

Poprzedni artykułW jaki sposób nowoczesne technologie ułatwiają codzienne funkcjonowanie?
Następny artykułMaszyny rolnicze POM AUGUSTÓW – gwarancja jakości i funkcjonalności!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj