Restrukturyzacja czy upadłość firmy?

W sytuacji pojawienia się problemów w firmie warto skorzystać z usługi kancelarii prawnej jaką jest restrukturyzacja firmy, bowiem jest to postępowanie, które ma na celu zapewnić firmie pełną ochronę w kryzysowym momencie, tym samym nie dopuścić do jej bankructwa. Natomiast upadłość firmy następuje w momencie jej niewypłacalności i w większości oznacza koniec działalności przedsiębiorstwa.

Upadłość firmy i postępowanie restrukturyzacyjne – kto i w jakiej sytuacji potrzebuje?

Postępowanie restrukturyzacyjne mogą przeprowadzić przedsiębiorstwa, które są niewypłacalne, oraz takie którym w bliskiej przyszłości grozi ryzyko utraty płynności finansowej. W przypadku upadłości postępowanie zgłasza się gdy firma nie ma możliwości wypłacalności, jednakże warto zaznaczyć, iż w tym przypadku dłużnik powinien mieć możliwość oddłużenia. Dokładne informacje na temat oferowanej usługi znaleźć możesz na stronie internetowej kancelarii prawnej.

Różnice i podobieństwa, wady i zalety

Należy pamiętać, iż postępowanie restrukturyzacyjne może być wszczęte na wniosek dłużnika, może być przeprowadzone w kilku wariantach:

  • postępowanie o zatwierdzenie układu
  • przyśpieszone postępowanie układowe
  • postępowanie układowe
  • postępowanie sanacyjne

Restrukturyzacja firmy we Wrocławiu ma na celu uniknięcie upadłości oraz jej bankructwa, warto dodać, iż po postępowaniu nadal można prowadzić firmę. Głównym celem postępowania upadłościowego jest przynajmniej częściowe zaspokojenie wierzycieli. Należy mieć na uwadze, iż upadłość firmy zasadniczo zmierza do jej likwidacji, jednakże pewnym rozwiązaniem jest układ, który zawierany jest z wierzycielami i ma na celu rozwiązać spór. Podobieństwem jest fakt, iż w obu trybach wnioskiem zajmuje się ten sam wydział sądu rejonowego do spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych. Restrukturyzacja firmy jest korzystnym rozwiązaniem, bowiem pomaga wrócić do jej normalnego funkcjonowania i przetrwać najgorszy moment kryzysu. Usługa postępowania restrukturyzacyjnego daje szansę, aby uniknąć likwidacji firmy, natomiast w przypadku upadłości korzyści są nieco inne:

  • po skutecznym zakończeniu postępowania dłużnik może rozpocząć nową działalność
  • nowa firma nie będzie obciążona obowiązkiem dzielenia się dochodami z wierzycielami

Informacje na temat świadczonych usług znajdują się na stronie internetowej kancelarii prawnej.

Na czym polega złożenie wniosku o upadłość?

Wniosek o upadłość firmy – Wrocław mogą złożyć zarówno duże przedsiębiorstwa jak i jednoosobowe działalności gospodarcze, które utraciły płynność finansową i nie radzą sobie z wywiązywaniem się ze swoich zobowiązań finansowych. Należy pamiętać, iż wniosek trzeba zgłosić w terminie 30 dni od stwierdzenia niewypłacalności!

Poprzedni artykułEleganckie koszule męskie – jakie wybierać, by stylizacja była maksymalnie elegancka
Następny artykułNowoczesne rozwiązania w Twojej kuchni – inspirujemy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj