Kostka introligatorska – co to takiego?

Kostka introligatorska to proste aczkolwiek bardzo skuteczne narzędzie o wielu zastosowaniach, o których poniżej. Kości produkowane są w różnych rozmiarach i kształtach, dzięki czemu zyskują jeszcze więcej możliwości wykorzystania.

Czym jest kostka introligatorska?

Kostka introligatorska to przyrząd wykonany z kości wołu służący do zaginania papieru zwanego bigowaniem. Kostka introligatorska jest stworzona dla osób zajmujących się tworzeniem produktów czy też dzieł sztuki z papieru. W codziennym życiu możemy mieć z nią do czynienia w bibliotece, gdzie służy do wygładzania drobnych nierówności czy usuwaniu bąbelków spod folii, w które oprawiane są książki.

Kostka introligatorska – gdzie się ją wykorzystuje?

Ten precyzyjny nożyk służący do tak zwanego bigowania, dzięki któremu papier łatwo i precyzyjnie składa się wzdłuż powstałej linii zagięcia. Gdzie można stosować taki przyrząd? Otóż kostka introligatorska odnalazła swoje przeznaczenie chociażby w decoupage, czyli metodzie polegającej na zdobieniu różnych elementów poprzez przyklejenie do nich skrawków papieru, serwetek i tym podobnych. Innymi technikami bazującymi na precyzyjnych i równych zagięciach są cardmaking, czyli tworzenie kartek okazjonalnych oraz scrapbooking będący metodą ozdabiania albumów, kartek oraz pamiętników. Ponadto kostka introligatorska jest niezwykle pomocna w modelarstwie oraz introligatorstwie polegającym na wytwarzaniu opraw i oprawianiu druków, takich jak książki, czasopisma, broszury.

Gdzie można kupić kostkę introligatorską?

Oczywiście w wielu sklepach internetowych, po wpisaniu frazy „kostka introligatorska” otrzymujemy cały wachlarz ofert. W realnym świecie taki produkt można dostać we wszelkiego rodzaju sklepach plastycznych, artystycznych czy technicznym. Mogą ją również posiadać na stanie księgarnie, zarówno te tradycyjne jak i branżowe. Możesz je również znaleźć w sklepach dla hobbystów i plastyków, w których jest wiele narzędzi ułatwiający tworzenie dzieł sztuki. Cena takiej kostki nie jest szczególnie wysoka, narzędzie kosztuje od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych, więc cena jest bardzo przystępna.

Poprzedni artykułUX w sklepie internetowym – o co musisz zadbać?
Następny artykułPłytki na balkon – poznaj nasze propozycje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj