Potrzebujesz pożyczki na naprawę samochodu? Pomyśl o Comfort Pay

Samochodowe awarie pojawiają się zwykle w najmniej oczekiwanych momentach – najczęściej wtedy, gdy miesięczny domowy budżet już dawno został zamknięty i nie ma w nim miejsca na nieplanowane wydatki. Nie możesz jednak pozwolić sobie na życie bez auta, dlatego rozważasz zaciągnięcie pożyczki na samochód? Pomyśl o alternatywnym rozwiązaniu, w ramach którego szybko naprawisz pojazd, a płatność rozłożysz na wygodne raty.

Niezależnie od tego, jak poważna jest usterka w aucie, to zwykle spory wydatek. Najdroższe są wszelkiego rodzaju prace blacharsko-lakiernicze, ponieważ naprawa nawet niewielkiego elementu możne kosztować co najmniej kilkaset złotych. Jeśli chodzi o pozostałe usterki, sporym wydatkiem będą reperacje np. skrzyni biegów, silnika, sprężarki klimatyzacji. Na jeszcze większe koszty narażeni są ci kierowcy, którzy zmuszeni są do wymiany poszczególnych elementów w pojeździe.

Jeżeli awaria jest poważna, przywrócenie auta do pełnej sprawności może kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych. Nic więc dziwnego, że kierowcy rozważają wówczas zaciągnięcie pożyczki na samochód. Warto jednak zwrócić uwagę na alternatywne produkty finansowe, np. Comfort Pay dostępny w ofercie Toyota Banku.

Jak działa Comfort Pay?

Comfort Pay to usługa finansowa, w ramach której płatność za serwis samochodowy można rozłożyć na dogodne raty. W teorii działa podobnie jak pożyczka na samochód, jednak w praktyce zwykle okazuje się dużo korzystniejszym rozwiązaniem.

Istotą usługi jest pokrycie kosztów naprawy auta, a następnie rozłożenie tej kwoty na 12 równych rat spłacanych każdego miesiąca. Pozwala to na reperację pojazdu „od ręki”, a to wszystko w renomowanych ASO Toyoty.

Aby móc skorzystać z takiego finansowania, koniecznością jest rachunek wystawiony przez serwis na kwotę minimum 500 zł. Nie trzeba być przy tym właścicielem auta marki Toyota – naprawy dokonywane są niezależnie od marki pojazdu.

Comfort Pay obejmuje szeroki zakres napraw, wśród których wymienia się:

  • naprawę uszkodzeń mechanicznych,
  • prace blacharsko-lakiernicze,
  • przegląd i konserwację pojazdu.

Ponadto w ten sposób można sfinansować zakup i wymianę opon oraz zakup i montaż różnego rodzaju akcesoriów.

Comfort Pay – dlaczego warto?

Zastanawiasz się, w czym usługa Comfort Pay jest lepsza niż standardowa pożyczka na samochód? W końcu zakres działania jest dość ograniczony, a pieniądze pozyskane z kredytu można przeznaczyć także na inne cele.

Wśród argumentów przemawiających na korzyść finansowania Comfort Pay wymienić można m.in.:

  • wykonanie naprawy „od ręki” – mimo zapłaty pierwszej raty dopiero miesiąc później
  • uproszczone formalności realizowane bezpośrednio u dealera
  • atrakcyjne oprocentowanie w dwóch wariantach: 0%* i 7,2%**.

Niskie miesięczne raty stanowią mniejsze obciążenie domowych finansów i zapewniają większą swobodę w dysponowaniu własnymi środkami. Zaś możliwość odroczenia płatności o miesiąc pozwala na przygotowanie budżetu do nieco zwiększonych wydatków w przyszłości.

*Reprezentatywny przykład dla kredytu Comfort Pay (wariant 0%): Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 0,00 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 2445,74 zł, całkowita kwota do zapłaty 2445,72 zł, oprocentowanie zmienne 0,00 %, całkowity koszt kredytu 0 zł (w tym: prowizja 0,00 % (0,00zł), opłata przygotowawcza 0,00 zł, odsetki 0,00 zł.); 12 miesięcznych rat równych w wysokości 203,81 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 2019-03-04 na reprezentatywnym przykładzie.

**Reprezentatywny przykład dla kredytu Comfort Pay (wariant standardowy): Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 15,65 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowych kosztów) 3262,39 zł, całkowita kwota do zapłaty 3526,68 zł, oprocentowanie zmienne 7,20 %, całkowity koszt kredytu 264,29 (w tym: prowizja 4,00 % (130,50zł), opłata przygotowawcza 0,00 zł, odsetki 133,79 zł.); 12 miesięcznych rat równych w wysokości 293,89 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 2020-05-29 na reprezentatywnym przykładzie.

Poprzedni artykułNajlepsze fotele kosmetyczne
Następny artykułSkuteczna dezynfekcja powierzchni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj