Najlepsze fotele kosmetyczne

Wygląd salonu kosmetycznego świadczy o pracujących w nim specjalistach i jest ich wizytówką. Dlatego tak ważne jest, by prezentował się schludnie, ale odznaczał również klasą i charakterem. Ma zapewniać higienę oraz komfort, po które przychodzą klienci. Szczególnie ważne okazują się więc fotele kosmetyczne. Jak je wybrać, by były jednocześnie wygodne, funkcjonalne i estetyczne?

Salony kosmetyczne powstały przede wszystkim po to, by pomóc nam zachować zdrowy i młody wygląd. Z biegiem czasu jednak zabiegi stały się czymś znacznie więcej. To czas, w którym odpoczywamy i łapiemy oddech od stresów dnia codziennego. Dlatego dobrze dobrane fotele kosmetyczne są ważne niemal dokładnie tak samo, jak umiejętności pracowników. Gdy je wybierasz, musisz uwzględnić kilka istotnych kwestii.

 fotel kosmetyczny na kółkach

Jak wybrać fotel kosmetyczny?

Fotele kosmetyczne w twoim salonie powinny być przede wszystkim wygodne. Pamiętaj, że nade wszystko powinno zależeć ci na komforcie pojawiających się w nim osób. Tak naprawdę nie ma znaczenia rodzaj czy czas trwania wykonywanych zabiegów – salon kosmetyczny to niemal zawsze szansa na oderwanie się od rzeczywistości i odpoczynek. Jeśli zależy ci na tym, by klienci wracali, wybrane fotele kosmetyczne powinny gwarantować wygodę.

Drugim równie ważnym aspektem podczas wyboru jest komfort pracy – zarówno twojej, jak i twoich pracowników. Fotele kosmetyczne powinny więc dawać możliwość praktycznej regulacji większości wymiarów. Pozwoli to dopasować je do wzrostu i potrzeb kosmetyczki. Musisz dbać o prawidłowe warunki pracy, aby chronić się przed bólem kręgosłupa i innymi problemami, które wpłyną na jakość lub całkiem uniemożliwią ci wykonywanie zabiegów.

 Fotele kosmetyczne Jakie funkcje powinien posiadać idealny fotel kosmetyczny?

  • regulację w zakresie góra – dół,
  • stabilną konstrukcję,
  • wyprofilowane oparcie i siedzisko,
  • praktyczny podnóżek,
  • kółka,
  • opcjonalnie – cichy silnik.

Komfort pracy to nie tylko możliwość regulowania wysokości czy innych parametrów fotela. Liczy się również łatwość obsługi. O ile design dopasowany do aranżacji i wygoda są istotne dla klienta, dla pracownika największe znaczenie ma funkcjonalność – fotele kosmetyczne powinny być dopasowane do przeprowadzanych w salonie zabiegów. Największe różnice między nimi pojawiają się w sposobie regulacji wysokości. Sprawdź dokładnie przed zakupem, na jaki model powinieneś postawić u siebie.

 designerskie fotele kosmetyczne

Regulacja fotela kosmetycznego

Dostępne na rynku modele znacząco się między sobą różnią. Różnica, która ma prawdziwe znaczenie z punktu widzenia pracownika salonu kosmetycznego, to przede wszystkim sposób regulowania wysokości czy nachylenia oparcia. Wśród wszystkich można wymienić 3 najpowszechniejsze grupy:

  • manualne fotele kosmetyczne, w których wszystko (oparcie i zagłówek) można regulować, ale trzeba robić to ręcznie, co niejednokrotnie stanowi spory problem – fotele są jednak lekkie i w pełni mobilne;
  • hydrauliczne fotele kosmetyczne, które posiadają praktyczną dźwignię, dzięki której można dowolnie regulować ich wysokość;
  • elektryczne fotele kosmetyczne, które są wyposażone w niewielki silniczek lub silniki, dzięki którym możliwa jest dość szybka i bardzo płynna regulacja wysokości i ustawienia poszczególnych części fotela – niestety, najczęściej tego rodzaju modele są dość drogie.

 fotele do zakładu na kółkach

Profesjonalne fotele kosmetyczne powinny również być łatwe do utrzymania w czystości. Higiena jest bowiem jedną z najważniejszych kwestii w tego rodzaju miejscach. Świadczy o twoim szacunku do pojawiającego się klienta i po prostu gwarantuje mu bezpieczeństwo. Dlatego najlepiej jest wybierać modele pokryte ekoskórą, która prezentuje się elegancko i łatwo usunąć z niej zanieczyszczenia.

 

Poprzedni artykułŚcianki odgradzające do twojej firmy
Następny artykułPotrzebujesz pożyczki na naprawę samochodu? Pomyśl o Comfort Pay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj