Ścianki odgradzające do twojej firmy

Przegrody szklane to bardzo praktyczne i dość powszechnie stosowane w biurach rozwiązanie. Pozwalają w prosty sposób efektywnie przeorganizować przestrzeń, a dzięki opcjonalnym zdobieniom mogą być także elegancką ozdobą. Mają dość sporo zalet, a w dobie pandemii koronawirusa są również ochroną dla pracowników.

Ścianki szklane to przede wszystkim praktyczny sposób na podział przestrzeni w twojej firmie. Warto jednak podkreślić, że dzięki nim w łatwy sposób zyskuje zupełnie nową odsłonę, w dodatku utrzymaną we współcześnie pożądanej, minimalistycznej stylistyce. W razie nagłej potrzeby umożliwiają bezproblemową zmianę ustawienia. Odkąd świat walczy z pandemią, przegrody szklane stały się niekiedy jedyną szansą, by dalej prowadzić biznes w bezpiecznych zarówno dla pracowników, jak i interesantów warunkach.

Po co stosować przegrody szklane?

Przegrody szklane obecnie przede wszystkim zapewniają bezpieczeństwo. Są jednym z kilku rozwiązań, dzięki którym panoszące się wirusy wolniej przenoszą się z człowieka na człowieka. Ścianki odgradzające są dzisiaj niezbędnym elementem wyposażenia każdego przedsiębiorstwa, do którego przychodzą klienci – szczególnie natomiast sklepów czy urzędów.

Ścianki szklane to także dostęp do naturalnego światła. W przestrzeni biurowej dość często pojawia się konieczność wydzielenia osobnych stref dla poszczególnych pracowników czy działów. W niewielkiej przestrzeni często oznacza to odseparowanie ich od okien, zza których docierają promienie słoneczne. Tymczasem, wykorzystując przegrody szklane, możemy zachować jasną przestrzeń. Wpłynie to korzystnie nie tylko na samopoczucie samych pracowników, ale także rachunki za energię.

 Ścianki szklane

To nie koniec zalet stosowania przegród szklanych w firmie. Warto bowiem podkreślić, że skutecznie zatrzymują hałas. Sprawdzają się do stworzenia strefy, w której mają w przyszłości odbywać się istotne rozmowy i spotkania. Przedsiębiorcy decydują się na nie również w pomieszczeniach dla biura obsługi klienta, gdzie sporo osób jednocześnie rozmawia przez telefon. W ten sposób można zmniejszyć niechciany szum i uzyskać idealne warunki do skupienia się na pracy.

Dlaczego jeszcze ścianki szklane okazują się lepszym rozwiązaniem niż inne rozwiązania oddzielające od siebie różne strefy biurowe? Nie sposób nie docenić faktu, że łatwo utrzymać je w czystości. Bez konieczności przeprowadzania remontu możesz usunąć z nich niemal każde zanieczyszczenie. Nie potrzebujesz też specjalnych środków czystości. To szczególnie istotna zaleta zwłaszcza teraz, gdy bardziej niż kiedykolwiek zwracamy uwagę na higienę.

 Ścianki odgradzające

Ścianki odgradzające – gdzie można je wykorzystać?

Szklane ścianki to rozwiązanie najczęściej stosowane w biurach – szczególnie w działach obsługi klienta. To jednak nie jedyne miejsce, gdzie się sprawdzą. Okazuje się, że coraz chętniej wybieramy je do własnych domów. Pomagają oddzielić przestrzeń jadalnianą od salonowej przez optycznego zmniejszenia mieszkania.

Obecnie ścianki odgradzające okazały się najskuteczniejszym z możliwych rozwiązań dla hoteli, urzędów, sklepów czy przychodni. Pojawiają się na ladach recepcyjnych czy przy kasach, by chronić zarówno pracowników, jak i pojawiających się klientów czy gości. Nie wpływają w żaden sposób na jakość obsługi – obie strony pozostają w pełni widoczne i słyszalne.

Przegrody szklane są dobrze znanym rozwiązaniem na podzielenie przestrzeni biurowej. Są stosunkowo tanie, prezentują się bardzo estetycznie i wpisują się w obecne minimalistyczne trendy. Nie utrudniają dostępu do światła, jednocześnie wyciszając daną strefę. Pozostają łatwe do utrzymania w czystości, dzięki czemu wyróżniają się praktycznością na tle innych rozwiązań.

 Przegrody szklane

Poprzedni artykułJak postawić swoje cztery ściany?
Następny artykułNajlepsze fotele kosmetyczne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj