Krav maga w Polsce

Na świecie krav maga pojawiła się w latach 30 XX w, a do naszych rodzinnych stron zawitała w latach 90 XX w. Potrzebowała więc dosyć dużo czasu, aby zadomowić się w naszym kraju.

Kiedy krav maga pojawiła się w Polsce?

Tomasz Adamczyk i Richard Douieb to osoby, które ją w Polsce rozpowszechniły. Tomasz Adamczyk założył w 1995 roku pierwszy instytut krav magi w kraju. Działał on w zrzeszeniu z instytutem Izraelskim aż do 2012 roku, kiedy to założył instytucję niezależną o nazwie United Krav Maga World Organization.

Obecnie w Polsce krav maga jest bardzo powszechna zarówno wśród kobiet jak i wśród mężczyzn. W całym kraju powstają szkoły skierowane stricte na naukę krav magi oraz różne kursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jedną z lepszych tego typu szkół jest szkoła w Warszawie- www.krav-maga-warszawa.com, która zyskuje swą popularność ze względu na szeroką ofertę zajęć i wysoko wykwalifikowanych specjalistów w dziedzinie krav magi.

Krav maga to technika samoobrony, która prężnie rozwija się w Polsce już od kilkunastu lat. Wybierają ją coraz częściej kobiety, co jest świetną wiadomością, gdyż niestety w ciągu ostatnich kilku lat coraz częściej słyszy się w mediach o atakach na kobiety.

Do szkół krav magi często przychodzą również dzieci, nawet te kilkuletnie.

Zajęcia krav magi- czego uczą?

Podstawą zajęć krav magi jest nauczenie, że każdy człowiek jest zdolny do samoobrony, bez jakiejkolwiek broni białej czy palnej. Może obezwładnić przeciwnika, który jest nawet 50 kg cięższy od ofiary, a nawet takiego który posiada broń.

Każda samoobrona zaczyna się w głowie, a po dołożeniu do tego pewnych ciosów, które przedstawi trener, staje się źródłem zachowania życia i zdrowia.

Krav maga nauczy Cię, jak korzystać z wrodzonego instynktu samozachowawczego i jak z niego umiejętnie korzystać, żeby bez używania wielkiej siły pokonać przeciwnika.

Specjaliści uczą także opanowania emocji, zachowania zimnej krwi w sytuacjach kryzysowych oraz tego, jak zachować się w sytuacjach, które bezpośrednio zagrażają życiu lub zdrowiu.

Czy krav maga posiada stopnie szkoleniowe?

Krav maga posiada podobnie jak w innych sztukach samoobrony i walki różne stopnie szkoleniowe. Osoba rozpoczynająca treningi krav magi otrzymuje biały pas. W systemie szkoleniowym krav magi istnieje 7 pasów o różnych kolorach, które oznaczają stopień zaawansowania.

Drugim kolorem jest żółty, kolejnym pomarańczowy i adekwatnie do umiejętności kolejne to zielony, niebieski, brązowy i czarny. Czarny pas można otrzymać mniej więcej po 10-8 latach praktycznego trenowania krav magi.

Strój osoby trenującej krav magę składa się z czarnych spodni i czarnej lub białej koszulki na krótki rękaw. Chodzi tu przede wszystkim o wygodę i nierozpraszanie osoby ćwiczącej strojem.

Osoby, które rozpoczynają swoją przygodę z krav magą są w większości szkół na początku poddawani weryfikacji. To nic innego jak luźna rozmowa, mająca na celu wydobycie z petenta celu wybrania treningów krav magi, ocenę jego motywacji oraz doradztwo jeśli osoba ta chce także dzięki treningom np: zrzucić zbędne kilogramy.

Specjaliści z dziedziny krav magi to nie tylko trenerzy fizyczni, ale także w większości przewodnicy duchowi, którzy zahartują nie tylko Twoje ciało, ale także umysł. Odblokują w Tobie pokłady energii i pomogą Ci pokonać Twój strach.

Poprzedni artykułRezerwacja z Parkos krok po kroku
Następny artykułJak uniknąć zalania sąsiada? 5 najczęstszych awarii w łazience

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj