Zwrot auta do wypożyczalni - oto rzeczy, o których musisz pamiętać

Zwrot auta do wypożyczalni nie powinien być dla nas czynnością ani żmudną ani skomplikowaną, ale warto jest pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Tym bardziej, że na starcie wypożyczający sami zadają sobie pytanie, co do kilku spraw związanych z tym, na jakich zasadach funkcjonuje ta usługa, a wątpliwości te najlepiej rozwiać jeszcze przed samym wynajmem. Tak czy inaczej, wszelkie obowiązujące nas zasady wynajmu zawsze zawarte są w podpisywanej przez nas umowie i dlatego powinniśmy dokładnie zapoznać się z tym dokumentem, gdyż określa on również bardzo wiele innych kwestii, które mogą mieć dla nas spore znaczenie w przyszłości.

Nie zapomnij o tych rzeczach! W jakim stanie zwrócić pojazd?

Pierwszą rzeczą jest to, w jakim stanie zwracamy wypożyczony pojazd. Jeśli pożyczyliśmy czysty samochód – taki też powinniśmy zwrócić. Dlatego też może okazać się konieczne podjechanie na myjnie samochodową albo też odkurzenie wnętrza pojazdu. Drugą kluczową sprawą jest paliwo. Decydując się na wynajem samochodu otrzymujemy pojazd zatankowany do pełna, a więc zwracając go najlepiej zrobić to z pełnym bakiem. Istnieje jednak możliwość zwrotu niezatankowanego pojazdu, jednakże wówczas dodatkowo będziemy musieli zapłacić za brakujące paliwo i to zazwyczaj znacznie więcej niż w porównaniu do sytuacji, kiedy sami wykonalibyśmy tankowanie. Jeśli więc jesteśmy z natury oszczędni – pamiętajmy o podjechaniu na stację przed odwiedzeniem wypożyczalni.

Gdzie i kiedy zwrócić samochód?

Zazwyczaj podczas wynajmowania pojazdu zostaje określone, w jakim miejscu należy dokonać zwrotu pojazdu. Oczywiście najbardziej typową opcją jest zwrot w miejscu, w którym samochód był pożyczany i takie rozwiązanie praktykuje się najczęściej. Jednakże, to nie wszystko. Jeśli wypożyczalnia posiada swoje oddziały także w innych miastach – możemy umówić się na zwrot pojazdu w innym oddziale, trzeba się jednak liczyć z tym, że będzie to skutkowało dodatkową opłatą i musi to zostać zgłoszone wcześniej. Dlatego też czasem warto zdecydować się na dużą i popularną wypożyczalnię, gdyż to daje nam więcej możliwości manewru.

Kolejną kwestią jest to, kiedy możemy samochód zwrócić. Najbardziej oczywiste jest, aby zrobić to w ustalonym dniu w godzinach jej pracy. Niektóre wypożyczalnie dają możliwość dokonania zwrotu także poza godzinami pracy, ale to również może wiązać się z dodatkowymi kosztami. Natomiast jeśli okaże się, że nie będziemy mogli oddać auta w terminie, najlepiej od razu skontaktować się z wypożyczalnią i ustalić nowy termin, jednocześnie godząc się na warunki zapisane w umowie o opóźnieniu w zwrocie samochodu lub ewentualnemu przedłużeniu jego wynajmu.

Co zrobić, żeby nie ponosić dodatkowych kosztów przy wynajmie samochodu?

Aby zaoszczędzić sobie dodatkowych kłopotów dobrze jest precyzyjnie obejrzeć samochód jeszcze zanim wyjedziemy nim z wypożyczalni. Za wszelkie ewentualne rysy czy uszkodzenia będziemy musieli później zapłacić tak, jakbyśmy to my je zrobili. Zawsze możemy też dodatkowo wykonać zdjęcia, które będą mogły być dowodem na to, że tak faktycznie było.

Planujesz wyjazd na Pomorze i szukasz auta na wynajem? Sprawdź wypożyczalnię samochodów Szczecin.

Poprzedni artykuł5 rad dla fleet managerów
Następny artykułJak kupić mieszkanie na wynajem?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj