Meble w gabinecie okulistycznym

Gabinet okulistyczny kojarzy nam się przeważnie z dużą ilością specjalistycznych urządzeń do badania wzroku. Autorefraktometry, lampy szczelinowe czy tonometry to tylko nieliczne przykłady z długiej listy zaawansowanego sprzętu do diagnostyki. Ale oprócz tego gabinet okulistyczny musi być wyposażony w starannie dobrane meble. Zapewnią one nie tylko komfort pracy dla lekarza, ale także wygodę w trakcie badania dla pacjenta.

Czym jest unit okulistyczny?

Podstawowe modele unitów okulistycznych składają się z:

– fotela,

– blatu na urządzenia okulistyczne,

– półki, lub mocowania na rzutnik optotypów.

Blat dodatkowo wyposażony jest w gniazda zasilające dla urządzeń okulistycznych. Duże zróżnicowanie panuje w ofercie foteli okulistycznych. Mogą być one wyposażone w dodatkowe funkcje. Najwygodniejsze fotele posiadają rozkładane oparcia oraz podnóżek i podłokietniki, które znacznie poprawiają komfort pacjenta w trakcie badania.

Oprócz wygody liczy się także funkcjonalność. Dlatego wiele modeli posiada elektryczny podnośnik, za pomocą którego lekarz może regulować wysokość siedziska. To pozwala dopasować wysokość fotela do wzrostu pacjenta. Nowoczesne unity wyposażone są w specjalne panele do sterowania.

Zaawansowane unity okulistyczne posiadają także dodatkową szufladę na kasetę okulistyczną, balansowe ramię foroptera oraz oświetlenie halogenowe lub LED-owe.

Do czego służy stolik okulistyczny?

Blat unitu okulistycznego jest w stanie zmieścić maksymalnie trzy urządzenia. Jednakże specjalistyczne gabinety okulistyczne posiadają większą ilość sprzętu diagnostycznego. Dlatego ważnym elementem wyposażenia gabinetu jest stolik okulistyczny. Umożliwia on nie tylko przechowywanie, ale także wygodne korzystanie z dostępnego sprzętu. Wysokiej klasy stolik okulistyczny charakteryzuje się przede wszystkim stabilnością, ergonomią oraz trwałością wykonania. Dzięki temu drogi sprzęt okulistyczny jest w 100% bezpieczny.

Najwygodniejszą i najpopularniejszą techniką podnoszenia blatu elektryczna regulacja jego wysokości. Pozwala ona dopasować stolik do potrzeb każdego pacjenta. Większość modeli stolików okulistycznych posiada również gniazda zasilające. Dzięki temu z łatwością można korzystać z tonometrów czy lamp szczelinowych bez ryzyka zaplątania się w rozłożone na podłodze kable.

Do czego służy taboret okulistyczny?

W celu sprawnego wykonania badania przy stoliku okulistycznym niezbędne jest odpowiednie siedzisko dla pacjenta. Taką funkcję spełnia taboret okulistyczny. Mebel ten powinien być wyposażony w płynną regulację wysokości siedziska. Opcjonalnie może posiadać kółka ułatwiające jego przemieszczanie.

Wybierając meble do gabinetu okulistycznego, należy kierować się nie tylko ich estetycznym wyglądem, ale przede wszystkim funkcjonalnością. Nowoczesny gabinet powinien zapewniać pacjentom komfort podczas wykonywania kolejnych badań. Szeroki wybór wysokiej jakości mebli oraz sprzętu okulistycznego możecie przejrzeć, odwiedzając stronę krak-optic.pl. Korzystając z oferty Krak-Optic sp. z o.o., będziecie mogli kompleksowo wyposażyć swój gabinet okulistyczny.

fot. krak-optic.pl

Poprzedni artykułBiuro rachunkowe dla IT Warszawa – jak wybrać?
Następny artykuł5 komend, które powinien umieć Twój pies

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj