Cyfryzacja firmy – 5 rozwiązań, które wspierają ten proces

Cyfryzacja firmy bez wątpienia wiąże się ze zwiększeniem jej produktywności oraz efektywności jej funkcjonowania na co dzień. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat oraz poznać pięć rozwiązań, które wspierają proces cyfryzacji przedsiębiorstwa.

Technologie mobilne

Wśród różnych rozwiązań wspierających cyfryzację firmy można wskazać przede wszystkim technologie mobilne. Technologie mobilne w przedsiębiorstwach mogą być wykorzystywane na różne sposoby. Zależne są one na przykład od rodzaju prowadzonej działalności oraz jej specyfiki. Wśród przydatnych dla przedsiębiorstw technologii mobilnych można wskazać dostępność mobilnych wersji stron www, niezależne aplikacje mobilne, a także aplikacje mobilne, które integrują się z systemami www.

Sztuczna inteligencja

Kolejnym rozwiązaniem, które wspiera cyfryzację przedsiębiorstwa, jest sztuczna inteligencja. Systemy bazujące na sztucznej inteligencji mają bardzo szerokie możliwości zastosowania oraz szereg korzyści. Wiążą się przede wszystkim ze wzrostem wydajności funkcjonowania przedsiębiorstwa, a także zwiększeniem automatyzacji procesów, które są w nim realizowane. Sztuczna inteligencja sprawia, że doświadczenia klientów stają się lepsze, a pojawiające się problemy są sprawniej rozwiązywane. Systemy bazujące na sztucznej inteligencji stają się bardzo przydatne również podczas analizowania danych pochodzących z przedsiębiorstwa.

Internet Rzeczy

Przydatne w przedsiębiorstwach rozwiązania transformacji cyfrowej to także Internet Rzeczy. Główną korzyścią, która się z nim wiąże, jest możliwość analizy Big Data. Rozwiązanie to wpływa przede wszystkim na poprawę efektywności operacyjnej przedsiębiorstwa, ale nie tylko. Internet Rzeczy wiąże się z większymi możliwościami biznesowymi firmy oraz wpływa na wzrost bezpieczeństwa i produktywności realizowanych zadań. To rozwiązanie umożliwia zarówno monitorowanie procesów i zachowań, jak i optymalizację procesów oraz zachowań w przedsiębiorstwach. Dzięki niemu możliwe jest efektywniejsze podejmowanie decyzji.

Chmura obliczeniowa

Rozwiązania chmurowe to kolejny istotny element wspierania procesu cyfryzacji w przedsiębiorstwach. Dotyczą one zarówno wdrażania nowych systemów funkcjonujących w technologiach chmurowych, jak i przenoszenia posiadanych aplikacji do chmury. Chmura obliczeniowa ma szereg zalet. Przede wszystkim wiąże się z możliwością skutecznego przechowywania danych oraz wykonywaniem ich kopii zapasowych. Jest to rozwiązanie, które powoduje zmniejszenie ponoszonych kosztów oraz zmniejszenie ilości używanego sprzętu własnego.

Zintegrowane systemy

Rozwiązania wspierające proces cyfryzacji firmy wiążą się również z wykorzystywaniem zintegrowanych systemów nowej generacji. Dzięki nim możliwe jest usprawnienie wszystkich realizowanych w przedsiębiorstwie procesów, co bez wątpienia wpłynie na ich efektywność. Wdrożenie zintegrowanego systemu wspiera zarówno wewnętrzne procesy firmy, jak i zewnętrzne, takie jak na przykład obsługa klientów oraz procesy w łańcuchu dostaw.

Poprzedni artykułZałóż konto maklerskie u doświadczonego polskiego brokera!
Następny artykułJak wypromować wydarzenie? Wszystko co musisz wiedzieć!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj