Paleciaki półelektryczne – inwestycja na lata

Wózek paletowy to urządzenie, bez którego nie obejdzie żaden magazyn i to niezależnie od wielkości. Pomagają transportować niewielkie ładunki i precyzyjnie układać towar, oszczędzając przy tym mnóstwo czasu, a jednocześnie nie wymagają tyle zachodu, co pełnowymiarowe wózki widłowe. No i niepomiernie łatwiej je przechować. Do niektórych zadań jednak zwykle wózki ręczne nie wystarczają i potrzebne jest elektryczne wspomaganie. Wózki elektryczne są jednak dużo większe, ponadto na małych powierzchniach napęd często nie jest potrzebny. I właśnie w takich przypadkach fenomenalnie sprawdzają się paleciaki półelektryczne – rozwiązanie kompromisowe jedynie z nazwy.

Sprawne operowanie ładunkiem

Czym są paleciaki półelektryczne? To wózki paletowe wyposażone w elektryczne podnoszenie ładunku, ale bez wspomagania napędu. Znacznie odciąża to operatora, co ma duże znaczenie przy intensywnych załadunkach i rozładunkach. Samo podnoszenie wideł jest też znacznie szybsze. To jednak nie koniec zalet. Paleciaki półelektryczne https://irapol.com.pl/wozki-nowe/ mogą zwyczajnie unieść ładunek wyżej niż ręczne odpowiedniki. Podczas gdy te ostatnie operują na wysokości kilkudziesięciu centymetrów, to modele ze wspomaganiem elektrycznym mogą unieść towar nawet na 3-4 metry w górę! To umożliwia użytkowanie regałów wysokiego składowania lub nawet samodzielne rozładowanie tira!

Paleciaki półelektryczne są… proste

A to niemała zaleta. Ograniczenie elektryki do niezbędnego minimum po pierwsze znacząco obniża cenę zakupu, co z pewnością docenią młode firmy. Mniej mechanizmów to także tańszy serwis i większa niezawodność. Dzięki temu będą służyć długie lata przy minimalnej opiece serwisowej. Oczywiście brak napędu ma swoje minusy, szczególnie przy ciężkich ładunkach, jednak w wielu sytuacjach można obejść się bez niego. Tym bardziej że paleciaki półelektryczne są wyraźnie mniejsze od swoich pobratymców z napędem. A to przekłada się nie tylko na łatwiejsze składowanie, ale także sprawniejsze manewrowanie w ciasnych przestrzeniach.

Zawsze znajdzie się dla nich robota

W przeciwieństwie do wielu innych elementów parku maszynowego, paleciaki półelektryczne https://irapol.com.pl/wozki-nowe/ nie pójdą w odstawkę wraz z rozwojem firmy. Nadal będą pomagać przy załadunku lub jako narzędzia pomocnicze dla cięższych wózków widłowych. Dlatego warto postawić na sprawdzone, wytrzymałe modele, które zostaną z nami dużo dłużej, niż można by się spodziewać. To pewna inwestycja na lata, umożliwiająca wydajną pracę w każdych warunkach.

Poprzedni artykułAutomatyczny dozownik płynów dezynfekcyjnych to maksimum bezpieczeństwa
Następny artykułA4, A5, a może A0? Co oznacza dany format papieru?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj