Kamera, która widzi więcej

kamera-termowizyjna

Człowiek zawsze próbuje zapewnić sobie odpowiedni byt – na różnych poziomach. Przykładamy także wagę do tego, byśmy byli bezpieczni. Jest to o tyle istotne, że dzięki temu możemy spokojnie żyć oraz pracować. Inwestycje w szeroko pojęte bezpieczeństwo przynoszą sporo pożytku wszystkim ludziom. Im więcej wiemy na temat przebiegu różnych nietypowych wydarzeń, tym łatwiej jest nam nad nimi zapanować. Oczywiście nie wszystko da się ustalić oraz ustabilizować, ale eliminacja poważnych zagrożeń ma sens. Warto więc zastanowić się nad nią nieco głębiej.

  1. Kamery termowizyjne w walce o nasze zdrowie
  2. Im więcej wiemy, tym szybciej przeciwdziałamy

Kamery termowizyjne

Kamery termowizyjne w walce o nasze zdrowie

Jedną z opcji, którą powinniśmy wziąć pod uwagę w obecnych czasach, jest inwestowanie w zdrowie obywateli. Co ciekawe: mogą się do tego przyczynić takie urządzenia, jak kamery termowizyjne. Na pytanie: jak można wykorzystać kamery termowizyjne w czasie pandemii, odpowiedź jest bardzo prosta. Wystarczy je zamontować tam, gdzie możemy mieć do czynienia z dużymi skupiskami ludzi, by wyłowić dzięki nim osoby, które mogą być potencjalnie chore. Kamery termowizyjne są w stanie zarejestrować podwyższoną temperaturę u każdego człowieka w promieniu ośmiu metrów od takiego urządzenia. Mogą one pracować w pomieszczeniach, w których zakres temperatur waha się od minus dziesięciu do plus pięćdziesięciu stopni Celsjusza. Wykrywają one zmianę temperatury u konkretnego człowieka o 0,3 stopnie Celsjusza.

Im więcej wiemy, tym szybciej przeciwdziałamy

Wykorzystanie kamer termowizyjnych może być bardzo efektywne, gdyż jedna kamera jest w stanie zarejestrować temperaturę pięciuset osób w ciągu jednej minuty. Dzięki odpowiednim algorytmom temperatura zostaje przypisana do konkretnego człowieka i tym samym nie ma ryzyka, związanego z przypisaniem jej innej osobie. System pozwala także na archiwizowanie takich zdjęć. Można więc wykorzystać go do szybkiego zlokalizowania potencjalnego zagrożenia epidemiologicznego. Sprawdził się on już podczas epidemii takich wirusów jak: SARS, MERS, Ebola czy Zika. Daje więc to gwarancję, że jego wykorzystanie może mieć istotne znaczenie dla bezpieczeństwa zdrowotnego ogółu społeczeństwa na danym terenie. Zastosowanie znajdzie w szpitalnych izbach przyjęć, na lotniskach, dworcach, czy też np. w galeriach handlowych. Każde działanie mające na celu bezpieczeństwo zdrowotne ma znaczenie – warto o tym pamiętać na co dzień jak i od święta. Przeciwdziałanie kosztuje zawsze mniej, niż usuwanie skutków zaniedbań.

Poprzedni artykułJak wybrać pościel? Praktyczne porady
Następny artykułCloud Storage – czym jest i dlaczego warto wybrać tę usługę dla firmy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj