Cloud Storage – czym jest i dlaczego warto wybrać tę usługę dla firmy?

Coraz częściej korzystamy z aplikacji, takich jak dysk Google, Dropbox czy Mega. Dzięki nim można w łatwy sposób przechowywać lub podzielić się błyskawicznie informacjami, nie obciążając pamięci komputera lub wykluczając wykorzystanie przenośnej pamięci, takiej jak fizyczny dysk. Informacje przechowywane w tych aplikacjach to dane gromadzone w chmurze.

Czym jest Cloud Storage?

Przechowywanie danych w chmurze to usługa, która obejmuje udostępnianie mocy obliczeniowej, a także miejsca, gdzie można przechowywać dane. Cloud Storage może być sposobem na optymalizację finansową w wielu firmach. Outsourcing chmury pozwala zaoszczędzić pieniądze na zakupie sprzętu oraz opłaceniu personelu.

To również bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ zawartość chmury jest dostępna z każdego miejsca na świecie. Wystarczy zalogować się na profilu firmy, na przykład w aplikacji, i rozpocząć udostępnianie lub edytowanie plików.

Cloud Storage – rodzaje udostępniania informacji

Istnieją dwa rodzaje Cloud Storage – prywatny oraz firmowy. Pierwszy z nich charakteryzuje się mniejszą ilością miejsca oraz mocą obliczeniową, które pozostawiono do dyspozycji użytkownika. Żeby skorzystać z udostępniania i przesyłania informacji, wystarczy się zalogować za pomocą wybranego hasła.

Cloud Storage dla firm to zupełnie inna usługa. Dane, które przedsiębiorstwa umieszczają w chmurach, są zwykle poufne, a ich stracenie lub kradzież wiąże się z poważnymi konsekwencjami. Chmura przeznaczona dla firm może być udostępniana na specjalnie zakupionych serwerach lub u zewnętrznego dostawcy takich usług.

Cloud Storage dla firm – na co zwrócić uwagę?

Chmura dla firm powinna być odpowiednio zabezpieczona. Absolutną podstawą jest szyfrowanie wiadomości oraz zabezpieczenie ich przed atakami hakerskimi zaawansowaną technologią i sprawdzonymi firewallami. Chmura dla firm jest zwykle udostępniana z Data Center, czyli miejsca, gdzie znajdują się serwery oraz urządzenia infrastruktury sieciowej.

Przed wyborem usługi Cloud Storage należy sprawdzić, czy Data Center dostawcy jest odpowiednio zabezpieczone, a także czy lokalizacja ma certyfikat Tier. Takie odznaczenie uzyskuje się wyłącznie, gdy Data Center wpisuje się w najwyższe standardy bezpieczeństwa. Certyfikat może być stopniowany zgodnie z poziomem zabezpieczeń od 1 do 4.

Chmura dla firm – jakiego dostawcę wybrać?

INEA oferuje pakiet, który spełni oczekiwania najbardziej wymagających przedsiębiorców. Dostawca ma własne Data Center, które uzyskało certyfikat Tier III. INEA CloudPro to usługa o wysokiej wydajności, dzięki której skorzystasz z dużej mocy obliczeniowej i przestrzeni przeznaczonej do przechowywania danych w modelu IaaS. Chmura dla firm jest dostarczana w klastrze High Availability z INEA Data Center, który znajduje się w wyjątkowo chronionej lokalizacji INEA Park.

Zewnętrzne centrum przetwarzania danych to rozwiązanie idealne dla małych i dużych firm prywatnych oraz publicznych, które nie tylko zapewnia bezpieczeństwo danych firmowych, ale również pozwala zmniejszyć wydatki związane z utrzymaniem serwerowni i zatrudnieniem osób koniecznych do jej obsługi. Nowoczesne Data Center jest bezpiecznym i stabilnym środowiskiem pracy dla systemów informatycznych, dzięki któremu dane firmy są chronione przed atakami hakerskimi i szpiegowskim oprogramowaniem. Dzięki temu, że kopie bezpieczeństwa znajdują się w innym miejscu niż siedziba firmy, zawsze istnieje możliwość odzyskania danych w przypadku ich utraty lub zniszczenia.

Te wszystkie cechy oferty sprawiają, że chmura dla firm INEA to naprawdę atrakcyjna oferta.

Poprzedni artykułKamera, która widzi więcej
Następny artykułProgramy dla gastronomii na miarę XXI wieku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj