Brama garażowa – jaki rodzaj bramy wybrać?

Budując lub remontując garaż, trzeba wybrać rodzaj bramy, który będzie łatwy w obsłudze, ochroni pomieszczenie przed włamaniem i zapewni izolację termiczną. Jaka brama garażowa najlepiej się sprawdzi?

Przed zakupem bramy garażowej trzeba określić swoje oczekiwania i sprawdzić, czym charakteryzują się poszczególne ogrodzenia, aby wybrać produkt, który najlepiej sprawdzi się w przypadku konkretnego domu. Szeroki wybór produktów sprawia, że łatwo wybrać bramę, która spełni nawet największe wymagania. Bramy i kraty do różnych lokalizacji znajdziesz na stronie: https://dopasujrolety.pl/10-bramy-i-kraty.

Brama garażowa – jaki rodzaj bramy wybrać?

Możemy wyróżnić 4 rodzaje bram, które sprawdzają się w różnych sytuacjach. Znajdują zastosowanie zarówno w garażach przydomowych, jak i w obiektach handlowych. Czym się charakteryzują?

  • Bramy segmentowe – cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ są łatwe w obsłudze i montażu. Takie bramy otwierają się do góry i są złożone z segmentów, które są ze sobą połączone zawiasami. Wśród innych rodzajów bram wyróżniają się doskonałą izolacją termiczną, chronią więc przed chłodem przedostającym się z zewnątrz. Są niezastąpione w budownictwie energooszczędnym.
  • Bramy rolowane – są bardzo proste w obsłudze i idealnie sprawdzają się w niedużych pomieszczeniach. Brama rolowana jest bramą zwijaną, którą można sterować zdalnie lub za pomocą korby. Dzięki wypełnieniu z pianki poliuretanowej brama ta gwarantuje świetną izolację termiczną. Jest też odporna na czynniki atmosferyczne i ścieranie.
  • Kraty rolowane – ten rodzaj bramy najlepiej sprawdza się w obiektach handlowych i usługowych oraz garażach podziemnych. Poza bezpieczeństwem krata zapewnia też bardzo dobrą wentylację.
  • Bramy uchylne – jest to najstarszy model bramy. Obecnie coraz rzadziej stosuje się bramy uchylne, ponieważ zajmują one dużo miejsca i nie chronią zbyt dobrze przed chłodem. Nie są więc ani tak efektywne, ani efektowne, jak najnowsze rodzaje bram.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie bramy garażowej?

Ochrona przed chłodem to bardzo ważny czynnik podczas wyboru bramy, szczególnie w budownictwie energooszczędnym. O bramach, które najlepiej zabezpieczają przed chłodem, przeczytasz m.in. na stronie: http://www.studio-impuls.pl/jakie-bramy-garazowe-najlepiej-zabezpieczaja-przed-chlodem/. Przy zakupie bramy, trzeba wziąć pod uwagę ilość stanowisk znajdujących się w garażu. W niektórych sytuacjach korzystny będzie bowiem zakup dwóch bram garażowych zamiast jednej. Jeśli mieszkańcy korzystają z samochodów o różnych porach, warto zdecydować się na dwie bramy, ponieważ ograniczymy wtedy straty ciepła. W innym przypadku dobrze sprawdzi się jedna brama, która jest też tańszym rozwiązaniem.

Poprzedni artykułIle kosztuje pozew frankowy?
Następny artykułIle kosztuje nowoczesne wyposażenie łazienki?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj